beşiktaş

/ 8
Beşiktaş JK'nin, Ağustos 1911'de kurulan şubesidir. An itibariyle 3 yıldızlıdır. Seneler sonra buraya gelip 4. yıldız için edit yapacağımı belirtmek isterim. beşiktaş - gezginsimsek-q6yKQ
Bu sene şampiyon görelim sizi
Ölmeden mezara koymayın bizi
Korkutmaz bizleri musalla taşı
Ölümüne seviyoruz biz Beşiktaş ı
Halkın takımıdır. taraftarının protestan tavrı gönüllerde hayranlık uyandırmıştır. Kimi zaman kadın haklarını savunurken, Van'da üşüyen kardeşleri için sahaya atkı atmışlardır. gerçi bu eylem için pfdk dan 20bin tl ceza almıştır takım. taraftarının sevgisine sevincine şaşıranlar olabilir ama beşiktaş varlığından beridir farklı bir takımdır. taraftarı olmayanın anlaması güçtür ama taraftarı gerçekten gönülden bağlıdır.

dilimden düşmeyen, her koşulda aklımda mırıldandığım marşlarındandır;

yağmurlu bir günde görmüştüm seni
üstünde çubuklu formalar vardı
bir anda tutulmuş aşık olmuştum
hayatın anlamı siyah beyazdı

ölümle yaşamı ayıran çizgi
siyahla beyazı ayıramaz ki
her yolun sonunda ölüm olsa da
sevenleri kimse ayıramaz ki.

iyi ki beşiktaş'lıyım
"çarşı" gibi holiganımsı ve ateşli bir taraftar topluluğuna sahip olan takım.
112 sene yanyanadir, siyahla beyaz la kolkoladir. Bu sene 3. Yildizimiza kavusturan yegane sevgilidir.
Bu transfer sezonunda defans ve ileri uç sağ ve sol bölgelere yapacağı transferler ile şampiyonluğun yine en büyük favorisi olacaktır.
Beşiktaş Jimnastik Kulübü 1903te kurulmuş Türkiye'nin en eski spor kulübüdür. İlk kurulduğunda jimnastiğin yani sıra güreş, halter ve barfiks gibi spor dallarinda hizmet vermiştir.
Futbol şubesi ise 1911 yılında kurulmuştur, kulüp binası Beşiktaş'ta Akaretler yokuşundadir. Renkleri siyah beyaz, sembolu kara kartaldır. Beşiktaş taraftarı bu kulübü futbol ya da herhangi bir branşı için değil her şeyiyle sevdiği ve desteklediği için kulübün adını hiç bir zaman yadırgamaz, aksine kulübüyle gurur duyar, çünkü başta da belirttiğim gibi Beşiktaş Jimnastik Kulübü ülkemizin en eski spor kulübüdür.

Yalnız Beşiktaş'ın B'sini büyük yazamamak koyuyor bana.
/ 8