belgesel izlemek

yeni mezun bir tarihçi olarak ben de kıyısından bu bilim dünyasına dahil oldum.

tarih konulu izlediğim belgesellerin pek çoğunu izledikten sonra unutuyorum. ve kullanılan belgelere şüpheli yaklaşıyorum. zannımca tarih belgeseli izlemek üstünkörü bir bilgi sahibi olmaya yardımcı olur. ancak yakın tarihi işleyen ve orjinal görüntüleri kullananlar keyif vermiyor değil.

bunun haricinde iki yıl önce kırklareli üniversitesi’nde, tarihi film, tarihsel film gibi kavramları açıklayan, anlatan çok güzel bir konferansa katıldım. beyefendinin ismi teyfur erdoğdu ve konferansın ismi: beyaz perdeye yansıyan geçmiş: tarih sinema ilişkisi.

ilgisi olanlar araştırabilir.

(bkz: tarih)
(bkz: kırklareli üniversitesi)
Belgesel denilince ilk olarak akla hayvan belgeseli gelmesine rağmen neredeyse her şey hakkında belgesel olduğu gerçeği.
sayesinde pastacılıktan tut hindistandaki araba borsasına, naneli çikolataların nasıl üretildiğine, balıkçı hallerinde satılan fener balıklarının dişi fener balığı olduğuna kadar pek çok bilgiyi öğrenmeme vesile olan hayatımın vazgeçemeyeceğim bir keyfi.
haftasonu evde tv izlemek zorunda kalındığında yapılacak en iyi şeylerden biridir. Aptal magazin programlarından sıyrılabileceğiniz nadir eylemlerden. Ufuk açar, bilgi dağarcığı genişletir.