bazı insanların osmanlı özlemi

insan bilmediği, görmediği, yaşamadığı şeye nasıl özlem duyar sorunsalı şurada kalıversin, mutsuzluktur kardeşim mutsuzluk. mahallemde tır, hafriyat kamyonu gördükçe bende 90'ları özlüyorum. hatırlıyor muyum? çok flu.
tamamen bir algı operasyonu sonucu duyulan özlemdir.
-savaşlar
-salgın hastalıklar
-din sömürüsü
-kadın hakları
-adalet yoksunluğu
bu sorunların yaşandığı dönemde yaşamak istemek biraz zor tabi :
-padişah sefer için oğlunu istiyor
-kızını kurtaramadık, ağır bir sıtma geçirmiş...........
doblo, arka camda osmanlı tuğrası, dar paça pantolon, elde tesbih, sakallar fora, babet çorap, marlboro light.

Tebrikler artık siz de bir yosmanlı torunusunuz.
Yersiz bulduğum bir özlemdir. Tarih tekerrürden ibarettir. Her dönem başka bir süper güç tarafından yönetilmek durumunda kalmıştır bu gezegen. İnsanlık bu süper güce olan tapınmasını bıraktığı zaman gerçek bir aydınlanmayı toplumsal olarak hissedebileceğiz. O zamana kadar yersiz özleminizi kendinize saklayın.
Cumhuriyetin değerini anlamayacak kadar cahil olanların,aklını kullanmak yerine başkalarının aklıyla aaa evet lan ben Osmanlı torunuyum o halde Osmanlı geri gelmeli. Evet evet laiklerin canı cehenneme diye iç geçirdiği özlemdir.
Osmanlı zamanında köylerini osmanlı tahsil memurlarının bile bilmediği köylü kardeşlerimizin özlemidir.
Yeni nesil Türk dizilerinin etkisiyle yanlış anlaşılmış durum. Ayrıca sarayın genel tavrı da aşırı etkiliyor. İnsanların bir kısmının örnek aldığı lider, her düzenlediği etkinlikte 30-40 yeniçeri koyar, televizyonda eski Osmanlı padişahı kodumu oturtur ise, bunu izleyen takipçiler de Osmanlı özlemi çeker.

Ama yanlış şekilde, o çok ayrı bir konu