barkın özdemir

tam adı barkın laçin özdemir olan henüz üniversite öğrencisi olan bu gezgin sosyal medyada 9 ayda bursuyla 38 ülke gezmesiyle tanınmıştır. kişisel sosyal medya hesaplarında da görüleceği üzere şu günlerde de seyahatine devam etmektedir. yolu açık olsun.
bu arkadaş snapchatte ekli, ne zaman baksam ya kuzey amerikada ya güney amerikada..en son portekizdeydi galiba. özyeğinde işletme okudugunu biliyorum. Dostum bize de anlat bu işin kaynağı nedir? proje ise proje de yaparız organizasyon ise organizasyon
9 ayda bursuyla 38 ülke gezmesi samimi gelmeyen gezginimsidir. Amerika'ya Bir uçak bileti en az 1500 2000 lirayken KYK bursu ile gezdiği söylenen bu kişi nasıl yapıyor bunu? Onu geçtim elaman özel üniversiteye gidiyor zaten. Boş yapmanın alemi yok. Bastır parayı herkes 30 40 ülke gezer bunu yapmak için ayrı bir yeteneğe gerek yok.
türkiye' de sevilmez bu tipler. ama oturup taşşaklarına kadar yalanması tebrik edilmesi gerekir. kaç yaşında çocuk sizin gergin ve sikko hayatınızın dışında dünyanın her köşesine cesaret edip gitmiş. parası varsa da var, yoksa da adam çalışıyor koşuyor sponsor buluyor paylaşıyor kendi dünyasını yaşıyor.

eminim dünyanın her yerinde tebrik ediliyordur bu amına koduğumun ülkesinin topraklarında ise eleştiriliyordur.

helal lan sana.
İTÜ'deki Seyyah '18 zirvesinde, yedi kıtaya ayak basan en genç Türk, şeklinde tanıtılmıştı. Kendisinin de yer aldığı BuzzFeed'in Skylodge suitiyle ilgili imrendiren videosu şurada: Skylodge Adventure Suites
9 ay bursuyla 38 ülke gezdiği için etiket olan gezginci.

Aylık 400 lira devlet bursuyla dünyayı gezmek neyin başarısı, neyin haberi, neyin popülerliği malesef anlamıyorum.

Ama anladığım kadarıyla popüler olmak için bu taktiği uygulamak gerekiyor.

Şimdi çıkmışsın bol keseden sallıyorsun diyenler elbette olacaktır. Ben de o arkadaşlara şöyle cevap verebilirim.

Kendi kazandığınızla kendi başarılarınızla bir şeyler yapmanın hazzını mutlaka bir gün deneyin.

Ne aileden ne devletten ne de kimseden bir kuruş almadan hayallerinizi gerçekleştirin ondan sonra kendinize istediğiniz unvanı verin istediğiniz reklamı yapın ama sadece kendiniz başararak yapın..

Not: Okurken part time çalışarak ve sonrasında asgari ücretle çalışarak Norveç, İsveç ve Danimarka'yı baştan sona gezdim. Başardım mı bilemiyorum ama "asgari ücretle gezdi" diye etiket olmadım.
Burs parası ile dünyayı gezmek gibi çılgın bir karar alarak yolculuk yapan kardeşimiz instagram da takip edebilirsiniz
instagram'ın en popüler gezginlerinden. kendi ifadesine göre 48 ülke gezmiş. Adamı ilginç ve popüler kılan ise ilginç yerleri geziyor olması. mesela Kuzey Kutbuna gidiyor, ordan en güneye Antartika Kıtasına geçiyor. Antartika'ya gitmiş en genç Türk olabilir. araştırmak lazım.
Adam tüm hayallerimi gerçekleştirdi resmen, çok güzel bir gezgin. Harika işler başarıyor!