barış pınarı harekatı

Suriyelilere daha güzel bir dünya için başlatılan bilmem kaçıncı sınırdışı harekatı.
Çok uzun süredir yazmıyorum fakat takip ediyorum sözlüğü. . Böylesine büyük ve tüm dünya gündemini meşgul eden fakat bu sözlükte konusu geçmeyen harekattır. İlginç! tüm yazarları kınıyorum !!!
1 adet başlık ve 2 adet entry. Pardon da nasıl bir oluşum var burada. İnsan böyle gündemden nasıl uzak kalabilir ve konuşma ihtiyacı duymaz. Anlamakta güçlük çekiyorum.
Sınır güvenliğimizi korumak için ve güvenli koridoru oluşturmak için gerekli olan harekattı. Allah askerimizin ayağına taş değdirmesin.

Umarım bir an önce sonuca ulaşır ve suriyelileri evlerine gönderebiliriz.
yurtdışında tanıştığım insanların ''orada ne oluyor?'' diye bana sordukları harekat.
tüm dünyanın odak noktası olan, türkiyenin ekonomisinin yok edilmesi ile tehdit edildiği, yaptırım kararları için toplanıldığı operasyondur. cb bugün teröristler silah bıraktığı anda operasyonun duracağını söylemiştir. tüm dünyanın çalkalanışını hayretle izliyorum.
Siyaset bu sözlükte konuşulması gereken en son şey çünkü kitlenin çoğu ya apolitik yada klasik çomar solcu ve lümpen kürtçü.
Doğru fikir çıkma olasılığı yüzde 1 falan o da benim gibi insanlar buraya uğrarsa hebele hübele.
Harekata gelicek olursak orda Suriyeliler için konfor alanı değil abdnin pkk ile kurmaya ve içine terörist kürtleri yerleştirmeye çalıştığı kantona doğrudan müdahale var ve bizzat o toprakların asıl sahibi olan Suriyelilerin bölgeye yeniden yerleşmesi ve orda teröre izin vermeyecek yapıda sosyal yaşam alanı kurması. Unutmayın terörü istemeyen halk olmazsa sürekli pkk o bölgeye istila edecek. Operasyon bu yüzden zorunlu ve operasyonu tsk doğrudan hukumet emri olmadan kendi yapıyor karar alıyor ve sunuyor. Çıkıp ya ekonomi cart curt diyen çomarları ciddiye almayın onlar zaten bu operasyon ve böyle operasyonlardan rahatsız olan bölücü ve terörist kesim.
Unutmayın ki kurtuluş savaşında tekalifi milliye kanunu çıkmış ve halkın malının yarısı devlete teslim edilmişti. Savaşı bu fedakarlıklarla kazanıp bağımsızlık ateşini yaktık ulus olduk. Şimdi kendi cebini düşünen barda içip itlik yapacağı 2 birayı düşünen ayda 2 kez duş alan rastalı kekolar gibi ya ne operasyonu yeğaaa ağzına ettiler ülkenin yeaaaaa zam geldi yeaa demeyin.ülkenin geleceği için bu operasyonlar şart ve her medeni birey tarafından desteklenmelidir.