ayakkabı seçimi

(bkz: maliyet )
Genel olarak maliyeti düşük, bütçenize uyan ürünleri öncelikle tercih edebilirsiniz.

(bkz: ayağa uygunluk )
Mağazada deniyorsanız günlük naylon çorapla değil; en az iki kat giydiğiniz yün çoraplarla deneyin. 44 numara giyiyorsanız 45,5 46 numaraları deneyin. Uzun faaliyetlerde ayaklarınızın şişeceğini, deri bot satın alıyorsanız ıslak bir günün ardından daralacaklarını hesaba katın.

(bkz: çorap)
Günlük çoraplarınızla doğada faaliyetlerine katılmayın. Yürüyüş için uygun çoraplar ayaklarınızı yaz aylarında serin, kış aylarında sıcak tutacak, su toplamaları ve tahrişlere karşı koruyacaktır. “İyi bot + iyi çorap = rahat ayaklar” Yüzlerce TL ödeyerek satın aldığınız bot ancak iyi çoraplarla birlikte randıman verecektir. Teri içinde hapis ettiği, ayaklarınızı her daim ıslak bırakacağı ve su toplaması gibi rahatsızlıklara sebep olacağı için pamuklu çorap kesinlikle kullanmayın.

daha fazlası için
artık uygun fiyatlara silikon tabanlıklar bulunabildiğinden eskisi kadar zorlu olmayan seçimlerdir. uygun fiyata bir ayakkabı alınıp 200 liralık ayakkabı rahatlığı bu tabanlıklar ile elde edilebilir.

işbu entry rahatlık kıstası düşünülerek girilmiştir. başka kıstaslar (moda, dayanıklılık, vs.) için durum farklı olabilir.
Benim için daha önemli bi husus yok sanırım. "Uzun yürüyüşte ayağımı mahvetmeyecek, ağır olmayacak, sıkmayacak, vurmayacak, kaymayacak, ağrıtmayacak, üşütmeyecek"
Bunlara uysun kafi
Koşu ayakkabısı ile ilgili gerekli tüm incelikleri paylaşmış saygıdeğer dostumuz. Okumanızı tavsiye ederim.

Koşu ayakkabısı alırken dikkat edilecek hususlar
5.11.2017 tarihi itibariyle 200TL altındaki tüm ayakkabılar dandiktir genellemesi yapabileceğim başlık. ucuz alıp her sene değiştirmek yerine pahalı alıp 5 sene giyenlerden olunmalıdır.
ayaklar çok önemli..çünkü tüm bedeni taşıyan bu taşıyıcılara yeterli bakımı ve önemi vermiyoruz..iyi bir ayakkabı bir nebze olsun sağlıklı bir seçim olacaktır.. ortopeik özellikli olnalarını tercih ediniz. ayrıca ayakkabı almdan önce sıkı bir yürüyüş yapmış olunuz..yani ayaklarınız şişmişken satın alınız..yoksa büyük sıkıntı çekersiniz..
üstünüz ne olursa olsun ama ayakkabınız iyi olsun. para harcayın ayakkabıya
İlk önce ayakkabı alacağın hangi mevsime ve zamana uygunluğudur daha sonrasında rahatlığı ve görünüşü(renk) ve daha sonrada fiyatıdır.
Bunun için size decathlon önerebilirim . Kalenji ayakkabıları hem ucuz hemde kaliteli ama en büyük önerim yaz aylarında yanınızda bir adet terlik bulundurun :) #MutluKamplar