avustralya’da kedi katliamı

New York Times’da yayınlanan bir makaleye göre Avustralya hükümeti, nüfusu 2-6 milyon arasında değişen başıboş kediyi öldürmek için zehirli sosis yöntemini kullanmaya hazırlanıyor.

1080 adı verilen bir zehrin sürüldüğü kanguru eti, tavuk yağı, bitki, ot ve baharatları havadan karaya atarak kedileri öldürmeyi amaçlayan Avustralya hükümetinin bu acımasız planı hayvan hakları örgütü PETA tarafından çeşitli kampanyalarla protesto edilse de, sonuçların olumsuz olduğu gözlemlenmekte ve bu durumda endişe vericidir.

Bbc’nin haberi
benzer bir yöntem ile kendilerinin zarar görüp yavaş yavaş yok olmasını dilediğim olaydır. o kadar kedi ürerken neredeydiniz? başıboş kedileri kontrol etme, sahipsiz bırak, sonra çoğaldı diye hepsini öldürmeye çalış. umarım gereken müdahale yapılır ve bu iş durdurulur.
sosyal medyanın en güzel yanlarından biride bu tarz cani olayların duyurularak kamuoyu tepkisiyle önlenmesi. bu ne vahşettir böyle
zehirlenecek kedilerin yabani kediler olduğu ve ekosistemi bozarak bir çok canlının soyunu tükettiği belirtiliyor.bu açıdan dünyadaki hayvan hakları örgütleride protestolarını azaltmış durumda.herşeye rağmen yöntemin doğruluğu bir çok çevre tarafından tartışılıyor fakat başka bir yol bulunmalı neticede canlı hepsi.