avukatlara yeşil pasaport

cumhurbaşkanı tarafından 30 Mayıs 2019'da açıklanan yargı reformu paketinde yer alan konulardan birisi.

yapılan açıklama belli kriterler çerçevesinde avukatlarında yeşil pasaport sahibi olabilecekleri yönünde. böylece avukatların uluslararası faaliyetlerini daha kolay yürütebilecekleri düşünülmüş.
avukatların da tek derdi yeşil pasaporttu zaten. bir de alkış tutuyor feyzioğlu. sanki daha iki gün önce kadın avukatın, hakim tarafından etek boyunun fotoğrafının çekilmesi istenmemiş gibi. sanki avukatlar avukatlık mesleğini icra ettikleri için tutsak değillermiş gibi. savunma hakkına saldırı olan ülkede zannediyorum ki avukatların öncelikli talepleri yeşil pasaport olmayacaktır. ha bir de bütün avukatlara değil “gerekli avukatlara”. Bilin bakalım hangileri?
En çok avukat olmayanları ilgilendirmesi ile ün kazanmış olaydır.
acaba hang avukatlara verileceği, önergenin altındaki başlıkların ne olduğu, kimlerin işine geleceği ve kimlerin işine taş koyacağı sorularının akıllarda yer almasına sebebiyet veren soru. bu devlet durduk yere avukata şuna buna iyilik yapıp da had sana yeşil pasaport vereyim demez; bakalım bunun altından ne çıkacak. kimlerin yeğenleri, çocukları, akrabaları bu şekilde yeşil pasaporttan faydalanacak.