avukat

/ 2
Bize avukat şart. hakkımızı bilelim...
işçi ve işveren ilişkilerini, bunların karşılıklı hak ve görevlerini, işe ve işyerine ilişkin yasa ve yönetmelikleri vb. konu alan hukuk dalı.


kovuldun
mobing yaptılar
izinler ne olacak usta
....hangimizin ihtiyacı yok ki bu düzende.
iş hukuku denince her derdin superman abisi olduğu kadar da her stajyerin tırtstığı, bu işin babası ve atası avukat hasan erdem
o bir avukat
o bir gezgin
o bir superman
o bir arabulucu
o bir eğitmen
o bir hepimizin abisi
o bir iş hukuku duayeni...
o bir barışçıl
ülkenin bir yarısının yaptığı meslek.
bu ülkede ise işini yapan sayılıdır.
Rezilliğe adımımı atacağım meslek .

Tanrı’m asgari ücretle başlamasam kafi. Her yıl 15 binden fazla avukat mı olur demeyin oluyor İşte (hukuk mezunu sayısı senelik 22.400 imiş evet saymışlar)

Okurken Sefa’sını çektiğim acep okuduktan sonra da çekebilecek miyim diye düşünmeden edemediğim mesleğe adımımla birlikte rezil olmaya devam mı edeceğim yoksa kendi çapımda vezirlik kademesine mi ulaşacağım yoksa kendi çapımda bile piyon mu olacağım muallak efendim muallak. At olsamda olur.
okuyup araştırıp biraz da kendimizin avukatı olmak lazım. yoksa ezilip gideceğiz. biri bana en acilinden biraz hak, hukuk, adalet dersi versin.
mensubu olmanın zor, ancak ülkemizde mensubu olmamanın daha zor olduğu meslek.

biz bu mesleği yapanlar olarak haklarımızı az-çok biliyor olmanın yanı sıra herhangi bir durumda karşımızdaki kişi de (sivil veya kamu personeli) bizim avukat olmamız hasebiyle tutumunu ona göre şekillendiriyor ancak çevremden duyduğum kadarıyla ve memleketteki herkesin ali kıran baş kesen olması sebebiyle, yaşanan olumsuzluklar karşısında insanların tutum ve davranışlar saçma bir hal alıyor. üstteki yazar arkadaşın da dediği gibi herkesin biraz kendisinin avukatı olması lazım ki yaşadığı mağduriyetleri en aza indirebilsin. hoş bu ülkede mağduriyet prim yapıyor orası ayrı bir konu...
Hukuk fakültelerinde 4 yıl eğitim aldıktan sonra mezun olunduğunda alınacak unvan.
Yeni sistem ile mezun olunduktan sonra sınava tabi tutulup o sınavı başarı ile geçenlerin alacağı unvan.

Hukuki bilgi sahibi olmak ile avukat olmayı birbirine karıştıran bir toplum olduğumuz için diğer ülkelerdeki bu prestijli meslek bizde zarar görmüş durumda.
Adalet okuyup "ben avukat sayılırım." Diyenlere çok gülüyoruz biz haberiniz olsun. Bir de "biz de sizin derslerinizi gördük." Diyenler vardı üniversite zamanında. Ne oldu onlar avukat olabildiler mi? swh
Bu insanlarla tartışmayınız, onlara yüz vermeyiniz hatta muhattap olmayınız zira akıl sağlığınızı kaybettirirler aman sevgili sözlük dostlarım benden size tavsiye avukatlardan uzak durun.
yargı önünde vatadaşın hakkını savunan kişidir avukat. savunmandır. doktorlar gibi fakültede branş seçmek yoktur yalnız bazı avukatlar bazı alanlarda kendini geliştirir ve uzmanlaşır. örneğin ceza davası ceza avukatı olmayan birine (kendini bu alanda geliştirmemiş birine) teslim edilmez çünkü ceza hukuku özel uzmanlık gerektirir.


https://www.cerenkerey.com/eskisehir-ceza-avukatlari/
vatandaşın yargı önünde hakkını hukukunu gözeten koruyan kollayan kişiye avukat denir. avukat kelimesi latince kökenlidir ve savunucu manasına gelmektedir.4 senelik hukuk fakültesini bitirip 1 senelik staj dönemini tamamlayan kişiler avukatlık yapabilmekteydi. son yargı reformu stratejisi'nde hukuk fakültelerinin 5 yıl olması ve avukatlık için staj sonrası sınav öngörülmüştü.

https://www.demircanhukuk.com/
savunman demektir esasında. zaman değiştikçe çalışma alanları da değişti.son zamanlarda icra yapan çok avukat var ve belki de sadece icra yapıyor bazısı.
icra hukuku borçlunun borçlarını ödememesi halinde başvurulan hukuk dalıdır. taşınır veya taşınmaz mal varlıklarına el koyarak alacaklının alacaklarını tahsil etmesi konusunda yardımcı olur. menkul teslimi, irtifak teslimi dahi icra yolu ile yapılır. hukuk fakültesinde icra ve iflas hukuku bir ders şeklinde tek kitapta anlatılıyor fakat farklı konulardır. icra avukatı tahsilat konusunda vatandaşa yardımcı olan icra hukuku davalarıyla ilgilenen kişidir.

https://www.ozkirhukuk.com/hizmetlerimiz/icra-hukuku/eskisehir-icra-avukati/
Avukatlık mesleği bir serbest meslek faaliyetidir. Bir avukatın ilk sorumluluğu müvekkilinin haklarının korunmasıdır. Avukat, yargı önünde; gerçek ya da tüzel kişilerin haklarını savunur. Eskişehir ve çevresinde avukat ihtiyacınız bulunuyorsa https://www.kahveci-hukuk.com bu hukuk bürosunu önerebilirim.
/ 2