aşk acısıyla yola çıkmak

kalbiniz kırılmışken, belki reddedilmiş, belki ayrılmışken, aklınızda hala hakkında çok pozitif şeyler düşündüğünüz, hüzünlü ve depresifken çıkılan yolculuktur. genelde nereye gidildiği bilinmez, çokta umursanmaz. belki ondan uzaklaşmaya, belki de iyice yaklaşmaya. motosikletle, arabanızla, belki otobüsle. yavaş seyahat etmeyi tercih edersiniz, etraf siyahtır, belki kalbiniz kadar değil, dikkat dağınık. zaten başka birşey düşünemezsiniz. gece yolculuğu tercih edersiniz, saklanmak istersiniz herşeyden. yıldızlar size güzel hatıralarınızı hatırlatır, belki ufakta olsa gülümsersiniz. arada bir sigara yakmak için durursunuz, mevsimin sonbahar, esen rüzgarın hüznünüzü de almasını dilersiniz. kulağınızdaki kulaklık, en yakın dostunuz olur biranda. biryerde durmak ister, katlanamayacağınızı düşünürsünüz ama duramazsınız, yol da aşktır çünkü. istediğiniz gibi biryer bulma çabası olmaz, olmak istediğiniz tek yer, gidemeyeceğiniz yerdir. ama bir noktada durmak gerekir. havaya bakıp, yolculuğun bittiğinde hissettiğiniz huzur ve acınız dans eder içinizde. ama sabaha, sadece birisi kalır.
Şöyle bi yazi görmüştüm feysbuk gruplarından birinde: " bugün aslidan ayrılalı 21gün oldu, 21 gündür yollardayim" boyle bisey sanırım
kederli olduğu anlarda insanın belki en çok ihtiyacı olan şey. 1500 km gitmişliğim var sen üzüldün diye. bir söz var ya hani; "Sevdiğini unutur da, sevilmediğini unutamazmış insan.." o misal benimkisi.