aselsan

/ 2
ülkenin gizli devleti. gelecekte filmi çekilmesi kaçınılmaz olayların döndüğü şirket.
15 kasım günü hissesi olanları hop oturup hop kaldırmış olan, türk silahlı kuvvetlerine askeri anlamda epey destek olan şirket.
son günlerde kağıdını alan yatırımcılarına btc den daha fazla kazandıran şirket.
türk savunma sanayisinin parlayan yıldızı.
fetö tarafından son 12 yılda çeşitli görevlerde bulunan mühendisleri kaza süsü verilerek suikaste uğramış, bu örgütün önemli kısmının devletten temizlenmesinin ardından 2017 yılında 5 milyar 360 milyon liralık ciro yapmıştır.
intihar eden başarılı mühendislerileri ile gündemden hiç düşmeyen türkiye'nin en başarılı savunma sanayi kuruluşlarından birisidir.
Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı tarafından TSK'nın askerî haberleşme ihtiyaçlarını karşılanması amacıyla 1975 yılında Ankara'da kurulan savunma sanayisi şirketi. Ayrıca hisse senedi alım ve satımı da yapılmaktadır. Canlı aselsan takibini de buradan yapabilirsiniz.
son dönemlerde çalışan mühendislerden duyduğum kadarıyla hak etmediği halde bazı kişilerin işe alındığı ya da yönetici yapıldığını duyduğum, içinde çalışanların ( sadece tanıdıklarım) bir kısmının bu durumdan şikayetçi olduğu güzide kendini kanıtlamış türkiye'nin önde gelen savunma sanayi şirketidir.
bu tabi ki önce ki neslin yeni nesli beğenmeme durumu ve ekip lideri ya da yönetici kademesinde olanları kıskanma durumundan dolayı da olabilir onu bilemiyorum.

sonra ki neslin beğenilmemesi ile ilgili konudan bağımsız ama sokratesin bir sözü var;
"günümüzün çocukları lüksü seviyor. kötü davranışları var, otoriteye baş kaldırıyorlar, yaşlılara saygıları yok, çalışmak yerine lak lak etmeyi seviyorlar.
çocuklar artık evlerinin hizmetçisi değil, tiranı. anne babaları odaya girince ayağa kalkmıyorlar. onlara itiraz ediyorlar, destek olmak yerine laklak yapıyorlar, şapır şupur yiyorlar, bacak bacak üstüne atıyorlar, öğretmenlerine zulmediyorlar"

yani çokta şey etmemek lazım.
Üç sene evvel fakülte gazetesinde foto muhabirliği yaparken gidip konferansını haberleştirdiğim kurumun adı. Etkinlikte yaptıkları işlere dair detaylı bilgi edinmiştim. Teknolojik açıdan Türkiye’ye katkısı yüksek olan kurumlardan biridir.
Silah imalatında adını daha çok duyacağımız Türk markası.
bugün itibarıyla sermayesini bedelsiz olarak %100 arttırmış, yatırımcısına %100 kar payı vererek lot sayısını arttıran şirkettir. bu bedel 1 milyar tl'den fazla.
/ 2