ara güler

Bu topraklarda yetişmiş muazzam insanlarDan biridir. Kırık Türkçesiyle sizi muhabbet terkisine öyle bir alır ki uzağında olmak istemezsiniz. Kendi sanat demez fakat fotoğrafçılığı sanat mertebesine çıkaracak kadar mükemmel bir fotoğrafçıdır. Fotoğraflarına baktığınız zaman duygu geçişinin inanılmaz boyutlara vardığını hissedersiniz. Sanki donmuş bir anın değil de bir insanın bir şehrin yaşamasına tanıklık edersiniz. "Bize boş bir şerit halinde verilen hayatı" kıskanılası bir şekilde doldurmuş örnek alınası insan.

Bugün ölümünün birinci senesi. Yaşamak konusunda Örnek aldığım bir insanı Anmadan geçmenin saygısızlıkla kesişeceğini düşündüğümden buraya ufak bir not bırakmak istedim.
yüksek tecrübe sahibi meslektaşımdır. fotoğrafçılık hocamın hocası olan kişidir. fakültemizde konuşma yapmaya geldiğinde gidip göremediğim kişidir. tecrübelerini bizzat kendisinden dinlemeyi ne çok isterdim. keşke ile hatırlayacağım muhteşem foto muhabiridir.

"en iyi makine en iyi fotoğrafı çekseydi en iyi daktiloya sahip olan da en iyi romanı yazardı." sözlerini söyleyen insandır. sonuna kadar katıldığım bir tespittir.