antalya

/ 6
"Hiç süpesizki Antalya dünyanın en güzel yeridir" Mustafa Kemal Atatürk
Antalya Türkiyenin en büyük beşinci ili olup dogal güzellikleriyle dünyanın heryerinden gezginlere ev sahipliği yapmaktadır.Yıllık ortalama 10.000.000 turiste ev sahipligi yapan Antalya 16 milyar dolar turizm geliriyle ülke ekonomisine ciddi katkı yapmaktadir.Konyaaltı,olimpos,adrasan,patara,kleopatra plajlariyla düden, kurşunlu,uçansu,manavgat şelaleleriyle kaleiçisiyle ünlü bir sehirdir.Konyaaltında denize girerkek yarim saat sonra saklıkentte kayak yapılan şehirdir.
Kampanya ile 3.59TL'ye uçak bileti alarak gidip görme imkanı bulduğum güzel şehir. Eğer bizim gibi tek gün gideceksiniz mutlaka araç kiralamanızı tavsiye ederim. Düden Şelalesinden Olimpos, Manavgat, Konyaaltına kadar her yerini gezersiniz. Bu arada merkezde baya ünlü bir hamburgerci var adını hatırlamıyorum ama mutlaka orda hamburger yiyin.
Konyaaltı plajı ve kale içi'nin kesinlikle gezilmesi gereken deniz'i muhteşem olan şehir.
15 yıl yaşasan bile sıcağına alışamayacağın 5 yıl dayanabildiğim şehir. Ayrılınca ulan ben ne yaptım dediğim, uzak kaldıkça da özlediğim yerdir. Konyaaltı sahili, kaleiçi mekanları ile hiç değilse gidilip görülmesi gerekir.
sağlık dolayısıyla gittiğim şehir. işin gezme tozma tatil yönüne bakmadığım için objektif olarak değerlendirme fırsatım oldu. kaldığım semtin de belki etkisidir bilmiyorum kendimi huzurlu mutlu hissettiğim başka bir şehir olmamıştı. insanın içi açılıyor yav.

entry'nin şarkısı :
https://youtu.be/CV9EfIGVOVA
Merhaba biz ukraynalılar devletler arası anlaşmayla sizin gecesi 200 tl ye kaldığınız otellerde günlü 20 tl den kalırız. Ama 2000 tl lik oda kalmışçasına itibar görürüz. Sebebini anlayamadığım kendi milletine fiyatı dayayan yerdir , üzücü durum.Güzelim şehir.
kış ayında bile denize giren birini bulabileceğiniz şehir. evet o kadar da değil! ama şubat ayında denk geldim.
kış ortasında gidildiği vakit ''yok daha neler'' diyeceğiniz şehir.
bu nece soğuktur...
Yazın sabah 9 dan akşam 6 ya kadar klima karşısında sonra kalan vakti denizde geçirilen şehir.
22 yıldır yaşıyorum, bunun 18 yılını %99 Antalya'da geçirdim. Tek söyleyeceğim şey "nem var kuzum". Gelecekseniz kışın gelin, yerse denize de girin, mis. Lakin bir Antalyalı olarak yazın Antalya uğrak yerlerim dışında, siz bilirsiniz.
Ha, gelenlere ufacık notlar düşmek isterim;
Kaleiçinde mutlaka vakit geçirin, Antalyayı Antalya yapan orasıdır. Özellikle Bademaltı,Castle ya da Gizli Bahçeyi ziyaret edin, bi bira için.
Yalım parka şöyle güneş batmaya yakın gidin oturun bankın birisine kola çekirdek yapın.
Bir de yakın sahil kentlere uğramayı ihmal etmeyin (Kemer,Adrasan,Phaselis,Olympos,Sundance,Tekirova..)
İlk otostopumu yaptığım güzide ilimiz. Konyaaltını sevmiyorum.
/ 6