antabuse

alkol bağımlılığı olan kişilerde, bağımlılığı azaltmak için kullanılan ve diyafram içeren bir ilaçtır. eczanelerde reçetesiz satılmaktadır ve bugünün ilaç fiyat listesinde 500 mg bir kutusu 12 tl'ye satın alın alınabilmektedir.

tanım II: seray şahiner'in kitabı. kısa, birkaç gün içinde bitirilebilecek bir "türkiye'de kadın olmak" hikayesidir.

tanım III: seray şahiner'in çıkardığı bu kitaptan sonra, erdal beşikçioğlu'nun yönettiği ve nihal yalçın'ın oynadığı tek kişilik tiyatro olarak sahneye konmuştur. nihal yalçın bu oyundaki performansı ile yılın en başarılı kadın oyuncusu ödülünü almıştır.
izleme şansı olan ve henüz gidip izlemeyen kişilere şiddetle önerilir.
aktif ve araştıran bir sözlük yazarı ilk takip ettiğim yazar kendisine hayatta başarılar diliyorum
Seray şahinerin yukarıda bahsedilen romanını henüz bitirdim. ben bazı insanların dünya ile frekansının tutmadığını dolayısıyla şanssız yaşadıklarını, başlarına sürekli kötü şeylerin geldiğine inanırım. kitapta bahsedilen kadın karakter tam olarak böyle birisi. bazı noktalarda lan artık yeter ya, bir çıkış yolu olsun lütfen diye düşündüğüm oldu.
herkese öneriyorum, bir cumartesi öğleden sonrası için, türk kahvesi ve yarım bitterli çikolatayla birlikte kombinlebilecek bir kitap
Özgün entryler giren sözlük yazarı. Esasen cahilliğimi ortaya çıkaracak ama kullanıcı adının içinde buse geçiyor diye ilk gördüğümde kadın yazarlarımızdan olduğunu düşünmüştüm. Söz edilen kitabı okumadım, bilgim olan bir eser de değil maalesef. Fakat yazar bazında hoş entrylerinden beğendiğim bir örnek başlık şu (bkz: sinestezi)
Bu sevgili yazarımızın dünyada göz önünde olan bir çok elzem saçmalık varken neden kıyıda köşede kalmış olsa da olur olmasa da olur saçmalıklara takıldığını merak etmekteyim.
Lan komik biri gibi aslında sözlük mevzuularına ayık bir kardeşimiz. Kendisini gördüm mü görmedim kör müyüm hayır görürsem tanır mıyım ona da hayır. Kendi nickaltını kendisi açmış olması beni bir parça hüzün, bir tutam keder, bir çay kaşığı tuz, bir su bardağı su ve daha niceleri gibi güzel atlara binip gezelim mi ?