ankarada yaşamak vs istanbulda yaşamak

/ 3
bu yıllardır tartışılır ama genel görüşte kazananı seçeneklerde olmamasına rağmen izmirdir.

ha bana göre ankaradır. neden derseniz hemen söyleyeyim. kalbim 10 yıl önce orda kaldı.
ha bir de herkesin bir ankarada aşkı vardır.

bunu da buraya bırakayım.
Ankaralıların boş muhabbeti, hadi izmir neysede. Ankara nedir puu abv
Ankara’da denizi geçtim şehirde renk yok, bir yer komple gri olabilir mi?
bilmiyorum ama ankara'da yaşamak istemezdim. istanbul'da 8 yıl yaşadım ve artık orasıda yaşanmaz hale geldi. zaten 2017'de 123bin beyaz yakalıda ege'ye göçtü. Gerisini siz düşünün.

Ben ege insanıyım, ege'de doğdum ege'de büyüdüm, istanbul'dan sonra da tekrar radikal bir kararla ege'ye döndüm.

Kral şehir aydın'da yaşıyorum.
ankaranın en uzak mesafesine bile 1-2 saatte gidebilirken istanbulda bu durum 4-5 saati bulabiliyor. Şimdi ben bunu yaşamak olarak göremem. İstanbulda gezeceksin arkadaş yaşarsan ömrünün 1/6 sı filan yolda geçiyordur. Ama ankaranın denizi yok doğru doğru.
Kışın 2 Şehirdede Astım olma riskiniz yüksek ama şuanki durumları biraz daha iç açıcı özellikle ankarada kendinizi soba borusu gibi hissedebilirsiniz
Üniversiteye kadar yaşadığım şehir olan Ankara ve üniversite boyunca yaşadığım şehir olan İstanbul arasında seçim yapmak gerekirse düşünmeden İstanbul derim. Tarihi olgusu, sokakları, parkları, sahil kenarları ve daha niceleri ile katlarca daha iyidir İstanbul. Ankarada yaşanmaktan çok arada bir sevdiklerinle gidip güzel kalan bir kaç mekanda sohbet etmek iyi olsa da uzun sürelisi insanın hayat enerjisini sömürür. Her ne kadar İstanbulun trafiği ve kalabalığı zaman zaman insanı bunaltsa da bir haftasonu ile bunu atabilmeli insan İstanbul gibi bir şehirde.
/ 3