analog fotoğrafçılık

özgür dönüşümden bulduğum bir makineyle başladığım filmli fotoğrafçılıktır
ne çektiğini görememenin anlık üzüntüsü geçtikten sonra banyodan gelen sonuçları görünce sevinçten deliye döndürür.
ilgilenenlerden önerilerini beklerim
dijital fotoğraf makinemi satıp analog fotoğrafçılığa geçtim. zenit122 ile başladım bakalım. film ve banyo işleri biraz pahalı olsa da analog fotoğrafçılığın tadını hiçbir şey veremez.
bir bardağı bile çekseniz ona anlam ve duygu katan, fotoğrafçılığın unutulan ve en güzel türü.
masraflıdır, emek ve vakit ister. aynı zamanda sürprizlidir. son ana kadar neyle karşılaşacağınızı bilemezsiniz. fakat iyidir be.
1984 senesinde babamın aldığı kodak ektralite 400 ile ara sıra çekim yaparım. 110mm film kullandığı için sadece lomographyde bulabiliyorum. fiyat konusunda pahalı film ama güzel fotoğraflar ortaya çıkarır.
kesinlikle yeri çok ayrı ancak benim için zaman isteyen bir hobi... otomatiğe devam
Bir ruhu olan fotoğrafçılık türüdür. Karanlık oda, fotoğraf filmleri ve sadece en doğru anda deklanşöre basma şansı... fazlasıyla özeldir.
emek ister, tecrübe ister. vsco'da filtre yapmaya izin vermez. bu nedenle hatası ile güzeldir.
fotoğraf çekmek gelmiş geçmiş en güzel, en anlamlı iştir. zamanda yolculuk yapmaktır, birkaç saniyeliğine de olsa eski zamana gitmektir. fotoğrafçılığın içine girdikçe, analog fotoprafçılığa ilgim olduğunu farkettim. benim analog maceram fotoğrafla birlikte başladı. yaşım itibariyle fotoğraf çekmeye başladığımda dijital kameralar piyasada yoktu zaten. 2000’lerde gelen dijital fotoğraf gelişmeleri ile dönem dönem sadece dijital çekim yapsam da analog fotoğrafçılığı hayatımdan hiç çıkarmadım, benim için yeri çok başkadır.

https://aniluzun.org/tr/