anadoluluyu türk kabul etmek

Türk milletini kötülemek açılmış bir başlıktır kötülemek için bile özel isim olan kelimeyi büyük harfle yazamamış hayatında tarihle alakalı ırkçı bie kitap okumuş kişinin beyanıdır.Kesinlikle katılmıyorum.
aktroller gezgin sözlüğe de el atmış dedirten başlık. bu heriflere defalarca anlatsan, 500 yıl geçse de anlamayacaklar. atatürk’ün “türk” kavramı bir üst kimliktir ve buna istinaden “türkiye cumhuriyetini kuran türkiye halkına türk milleti denir”. demiştir. burada türklük bir ırk değildir. ancak anayasanın 66.maddesinde yazan “türk devletine vatandaşlık..” diye devam eden tanıma katıldığım söylenemez. devletin dini olamayacağı gibi ırkı da olmamalıdır. bu tanımda “türk” kavramı bariz bir ırkı göstermektedir.

bununla birlikte sözlük kuralları gereği büyük harf kullanamıyoruz, burası forum değil. biri yukarıdaki yazara hatırlatsın.
Kardeş Türk kavramı nasıl ırk göstermiyor anlatsana biraz?
Atatürk'ün dönemsel politikası o zamanlardaki Amerikan ırkçı/alan baskısı için doğru ve zekicedir fakat Atatürk'ün o zamanki Türk anlayışıyla şu anki dönemdeki aynı mı sence?
Bu ülkede Türk dışındaki hiçbir etnik köken Türkçe dışında konuşamadı lan. Neyse ki son 10 senedir bu konuda biraz rahatız.