amerika'nın oyunu

amerikanın ülkemiz üzerine oynadığı hain oyunlardır. amerika birleşik devletleri, kpss ile türkiye üzerine nasıl oyun oynanırı düşünüp memur almış, ilgili eğitimleri verdikten sonra ülkemizi nasıl kötü pozisyona düşürürler, onunla alakalı hergün plan yapmak için varlarını yoklarını ortaya koymaktadır. çünkü tekrar büyük osmanlı olmamızdan korkmaktadırlar.

goygoyu kenara bırakırsak, her ülkenin, insanlar gibi kendi çıkarları vardır. sadece anlamadığımız, iyi bir arabaya binmek istiyorsan, çalışıp, kazanıp, o arabayı haketmek gerek. devamını siz yazarlara bırakıyorum.
(bkz: körfez savaşı)
(bkz: vietnam savaşı)
(bkz: 2. körfez savaşı)
(bkz: iran devrimi)
(bkz: 11 eylül)
(bkz: arap baharı)

komplo teorilerine inanmak kötüdür. gerçekleri komplo teorisi sanıp inanmamak, daha kötüdür.

hiçbir ülke yoktur ki, kendi çıkarları doğrultusunda kararlar aldığında başına çekiç yemesin. çalışıp, kazanıp o arabayı hak etmemiz gerek, evet.

(bkz: aselsan intiharları)
(bkz: devrim arabaları)
(bkz: akademisyenlerin bulunduğu uçağın düşmesi)

sen bu olayları komplo teorisi kabul edip üzerine gitmezsen, yarın sende çabalayıp, çalışıp, kazanıp o arabayı hak etmeye çalışırken, komplo teorisi bulduğun bu olayların mağduru bulabilirsin kendini.
(bkz: elmayla armutu birbirine karıştırmak)

sen kendi firmana rakip bir firma açılınca, üstelik senden ucuza senden daha kaliteli mal üretirse, kaliteni arttırıp fiyatı düşürmeye çalışırsın. ülkeler baabında da suikast etik olmayan fakat yapılan bir eylem.

arabanızı üretip, bir hava yastığı koymazsanız, ilk kazada camdan uçarsınız. araba da, testlerden kalarak piyasaya çıkamaz. sonuç, arabayı üretmek için yeterince çalışılmamış, sonuçta kazanamamış ve arabayı haketmemiş olursunuz.

kendi personelini korumaktan aciz devlet, koruyamadığı zaman yaptırımını yapamayan devlet, kusura bakmayın ama bu tanıma uymuyor. başka bir başlıkta konuşulur.
Salak milletlerin kendi salaklıklarını kabullenmeyip topu başka tarafa atmasını sağlayan cümle. Arkadaş oyuna gelme sende...
Acaba eskiden de o dönemin süper gücü olan osmanlı için bu sığ tanımlamayı kullanıyorlar mıydı diye düşündüren başlık. Her ülkenin dünya sahnesinde stratejik hareketleri olur. Bu bir güç savaşı çünkü. Amerika bir şey yapar, avrupa başka bir şey yapar, türkiye de boş durmaz, hele rusya olmazsa olmaz. Her ülkenin bir hamlesi vardır. Fakat elin ne kadar güçlüyse hamlen de o kadar yıkıcı olur. Bu gerçek bir dünya ve içinde bolca savaş barındırıyor. Ne yani adamların strateji belirlememesini mi bekliyordunuz? Lütfen gerçekçi olalım, bunu her ülke yapıyor.