altı çizilen cümleler

/ 2
iz bırakan, kendinizden bir şeyler bulduğunuz,kitapsa altını çizdiğiniz değilse defterinize veya telefonunuza kaydettiğiniz cümeler,dizelerdir.
benimkisi;

Yolcular her dakika değişir;
ama yol, hep aynı..
“Unutamıyorsan umursama; çünkü hayat değil, sen hayatı üzmelisin. İşte bu yüzden altını çizdiklerinin bazen üstünü çizmelisin!” cümlesini aklıma getiren başlık. (bkz: bob dylan)
"Altı milyarlık bir seks ve şiddet bahçesi. Altı milyarlık bir gaz odası... Gerçekçi olalım! İyi bir gösteriyiz bizi seyredene. Onun için ölüp ölüp doğuyoruz. Gösteri devam etsin diye!"
(bkz: hakan günday )
Camilerde omuz omuza duran ihtiyarların kalbi büsbütün boş mu sanıyorsunuz? Peh. Aşk, gençlerin oynadığı fakat ihtiyarların bildiği bir oyundur.
~Ruhi Mücerret/Murat Menteş
Mermiden önce akıl(sons of anarchy)-rakibine verdiğin zarar kendine verdiğin zarardır( the walking dead)
''birine altı çizili kitaplarınızı vermek,yaralarınızı emanet etmektir bir bakıma.'' demiş nazan bekiroğlu.
Tanrı her gün ensenize işer, ama sizi yalnızca bir kere boğar.
Stephen King - Üç'ün çekilişi
"onun diğerlerinden daha önemli olmasını sağlayan şey, gülüne ayırdığın vakittir."
"gülüme ayırdığım vakit..." diye tekrarladı küçük prens, sonradan hatırlayabilmek için.
"insanlar bu gerçeği unuttular. ama sen unutmamalısın. evcilleştirdiğin şeyden sonsuza dek sen sorumlusun. gülünden..."
"gülümden sorunluyum," diye tekrarladı küçük prens, sonradan hatırlayabilmek için.
"cinayet,yerin bütün toprağıyla bile örtülse yine de kendini belli eder" altını çizemedim bu cümlenin lakin defterime yazdım.okuduğum kitaptan değil de izlediğim filmden alıntıdır. "av mevsimi"
Kitaplar bize ne tür eşekler ve aptallar olduğumuzu hatırlatmak içindir. Kitaplar, tören alayı büyük bir gürültü içinde caddede ilerlerken, Sezar'ın kulağına "Unutma sende ölümlüsün," diyen pretoryen muhafızlarıdır. Çoğumuz dünyayı dolaşıp herkesle tanışamayız, bütün şehirleri göremeyiz. Bunun için zamanımız, paramız ve bu kadar çok arkadaşımız yoktur. Aradığın şeyler, Montag, dünyada, fakat vasat bir insan için onların yüzde doksan dokuzunu görmenin yolu kitaplardan geçer.
(bkz: fahrenheit 451)
/ 2