alsancak

Alsancak, İzmir'in Konak ilçesine bağlı bir mahalle. Alsancak Garı, Altay Alsancak Stadyumu, Alsancak Hocazade Camii, katolik Aziz Yuhanna Katedrali ve Aziz Yuhanna Evanjelist Anglikan Kilisesi, Gündoğdu Meydanı ve Kıbrıs Şehitleri Caddesi ile tanınmaktadır.
İzmir’in en yoğun bölgesidir. Kordona gidip çimlerde oturmak, dar sokaklarında dolaşmak, güneş batarken seyretmek ritüeldir. Alsancak kısaca kentin merkezi konumundadır
Çimleri efsane; şehrin kalbindeki yer. Buradan kiraladığınız bisikletlerle İncirli'ye kadar sahilden hiç ayrılmadan pedal çevirebilirsiniz. Şanslıysanız yolda flamingo, pelikan gibi tatlı canlılar görebilirsiniz.
izmirin en sevdiğim yeridir. takılan insanları rahat ve sosyal, mekan da gezmeye, rahatlamaya ve eğlenmeye çok elverişlidir. izmire giden herkesin bence ilk uğraması gereken yerdir.
evimdir.23 senelik ömrümün neredeyse tamamını bıraktığım yerdir.izmirliler için hayatlarının neredeyse tamamını ifade eder en güzel arkadaşlıklar burda kurulur metrekare başına kaç anı düşer bilmiyorum 12'ye kalmam diyip sabahlara karşı güneşin doğuşunu göreyim deyip kordon üzerinden yürüyerek eve dönmektir.en güzel sokağı muzaffer izgüdür gelen istanbullu sayısı çığ gibi artmaktadır.