almanya vizesi

/ 2
ilk seferde 6 günlük seyahatim için 3 aylık, ikincide 21 günlük seyahatim için sadece 21 gün alabildiğim vize. tek iyi yanı idata'ya başvurduktan sonra 2-3 gün içinde çıkması.

not: davetiye yoluyla başvuranlar için; masraflar tarafınızca karşılanacaksa davetiye gönderenin mail ile davetiye+kimlik fotokopisi+tapu fotokopisi yollaması yeterli. 2017 Ocak ayında bu şekilde vize almıştım.. fakat şuan değişmiş olabilir.
idata'dan başvurduğum ve ilk seferde 6 aylık aldığım vizedir.
not: devlet memuruyum bordo pasaportum var davetiye ile başvurdum.
Pasaportum konsolosluğa ulaşalı tam 11 normal gün, 7 de iş günü olmuştur. Ama gel gör ki ses seda var mı yok. Gerim gerim geliyorum.
Bunu yazdıktan bir gün sonra idatadan gelen mesajla yollara düştüm. Sonuç; 3 aylık 30 gün kalmalı multi vizedir(11 günlük, tek girişli istemiştim). Hala sevinçten havalara uçmaktayım.
4 ocakta ulusal olanına talip olacağım vizedir. Almanya ulusal vizelerini zorlaştırıyor. Daha önceden eğitim için a1 hatta hiç dil seviyesi istemezken şuanda en az b1 sertifikası istiyorlar
Erasmus için başvurup 6 aylık ulusal şeklini aldığım vizedir. idata üzerinden randevu alıp gümüşsuyunda konsolosluktan aldım vizemi. detaylı bilgi ve evrak isteyen arkadaşlar olursa iletişime geçebilir.

yılbaşı zamanı gibi tatil olan zamanlarda yoğunluk oluşmakta o yüzden bu önceden hareket almanız sizin için yararlı olacaktır. ben eylül ayında 2 hafta sonrasına randevu alabilmiştim konsoloslukta. pasaportu teslim ettikten 5 iş günü sonra pasaportum kargoyla bana ulaştı.
acil önemli bir işiniz varsa ve maille dert anlatmanız gerekiyorsa almanca yazmanızı tavsiye ederim. erasmus vizesi için uğraşırken haftalarca derdimi anlatmaya çalıştığım türkçe maillere olumsuz yanıtlar gelirken son bir umut ile öylesine attığım almanca maile anında olumlu dönüş yapmışlardır.
schengen vizesi veren ülkeler içerisinde en titiz davranan ülkelerden biridir. Ayrıca başka bir ülkeden schengen vizesi alıp, ilk gittiğiniz ülke Almanya ise giriş problemi yaşayabilirsiniz.
neden almanya ? oturum alınması güç bakıldığında avusturya veya slovakya ab ülkesi kolay ve ucuz oturum sağlıyor bi değerlendirmek gerek maksat kenarda dursun o oturum
vizeyi aldıktan sonra en büyük sıkıntının almanya girişindeki pasaport kontrolü aşamasının olduğunu düşünüyorum. zaten yarım ingilizcemiz varken bir de sebep falan sorunca iyice el ayak birbirine girer ama neyse ki geri de göndermediler zamanında.
on beş yaşında vize alıp yirmi yaşında alamadığım güzide ülke. kardeş bi ay kalıp döncektik neden böyle yaptınız
/ 2