airbnb.com

Mersinde 1+1 yaz tatili için ev ararken havuzlu olanlara bakıyorduk. Neyse bir tane bulduk konuştuk havuz var mı var. hatay dan çıktık yola geldik mersine. Çıktık eve çocuk evi gösteriyor havuz nerde dedim balkona çıktık havuzu gösteriyor. havuz var da bu yıl tadilatta dedi. Tabi kafamdan aşağı kaynar su boşaldı. Çocuğu az kalsın balkondan aşağı atıyordum
İnsanların evlerinin bir odalarını veya tüm evini kiraladıkları bir konaklama sitesidir. Bu siteyi kullanarak yerel insanların yaşadığı hayatı gözlemleyebilir ve onlardan yerel hayatı keşfetmek için farklı tavsiyeler alabilirsiniz.
şu an airbnb misafirimle karşılıklı tv izliyoz.
Güzel oluşumdur. Ufaktan parada bırakır.
paris'te airbnb'den ev ayarladık. fotoğraflarda çok cici görünüyordu. aslında içi de oldukça ciciydi. fotoğraflar arasında duş fotoğrafı vardı ancak tuvalet fotoğrafı yoktu, aldırış etmedik buna unutmuş olabilir tuvalet fotoğrafı koymayı dedik. abi tuvaletsiz ev olur mu? oluyormuş. şehrin merkezinde olduğu için pek umursamadık ama tuvalet için starbucksa gitmek zorunda kaldık her defasında. ev 8. katta bi de. neyse bu da böyle bir paris hikayesi oldu işte. hem acayip ucuzdu. airbnbden yine ev tutarız hiç problem değil.
Bazı ülkelerde otellerden daha pahalı olduğu için tercih etmediğim uygulamadır.
Şuan İzmir'deki evimin bir odasının ilanını verdiğim site. Baya kullanışlı ve hoş bir tasarımı var ama benim odaya pek bir talep yok :(
Paylaşım ekonomisine yaptığı katkı bir yana, dünyanın en büyük komisyoncu sitelerinden biri olması işin en ironik kısmı. kişisel olarak, referans sistemi sayesinde birçok tatilimi çok daha uygun fiyatlara getirebildiğim sitedir ayrıca.
couchsurfing'in, içine maddiyat girmiş kardeşi.

hem işin içine "bir hizmeti satın alma" girdiği için daha güvenilir, hem de aynı sebepten daha mesafeli.
isveç ve danimarka'da kullandığım, çok şeker insanlarla tanışmama sebep olan, istediğiniz bütün detayları girerek size en uygun konaklama seçeneklerini sunan, otel/ev mantığında bir site.
ayrıca marka değeri dünyada sayılı sitelerdendir. hiç evi yok ama emlak devi!
Couchsurfing mantığını paraya çevirmiş platform. Bence fazla pahalı