air asia

malezya menşeili skytrax'e göre birkaç yıldır dünyadaki en iyi low cost uçuş firmasıdır. uçaklarını gördüğünüzde direkt olarak air asia diyebileceğiniz şekilde tasarımları vardır. örneğin low cost firması olmasına karşın japonca çıkışlı uçuş harici dikkat ettiklerine denk gelmedim el bagajının ağırlığına fakat yine de tedbirli olmakta yarar var. fiyatları asya'da bulabileceğiniz en uygun hava yolu olabilir ve air asia, air asia x ... gibi birkaç firmaya ayrılıp farklı bölgelerde de uçuşlar yapmaktadırlar.

eleştireceğim nokta ise host ve hostesleri uçuş güvenliği konusunda pek başarılı değillerdi, 8 saate yakın bir uçuşta boş ise 3lü kısıma yatıldığında veya 2li koltuğa yayılındığında bi uyarıları yoktu.
11-17 eylül arasında satın alma imkanı olan malezya içi 4 dolar'dan başlayan , uluslararası 10 dolar'dan başlayan fiyatlarla kampanya başlatmış firmadır. link
çok dandiktir, rötar riski vardır. eğer bagaj hakkını online almazsaniz havaalaninda dünya para ödersiniz. ama asya'da ülkeler arası 40-50 dolara uçmanı sağlar. severiz.