ahlat ağacı

Nuri Bilge Ceylan'ın son filmi. Hanzo ve Abiler videoları ile yavaştan bilinen güldür güldür'de popüler olan aydın doğu demirkol başrolde ki ilginç bir seçim, adamın geçmişinde Ali Atay'ın yaptığı tek sinema filmi var. Oyuncu kadrosu da epey geniş, merakla bekliyoruz.
Konusu 'Sinan oldum olası edebiyatla ilgili bir genç adamdır ve yazar olmak istemektedir. Anadolu'da doğduğu köye dönen genç adam kitabını bastıracak parayı bulmak için tüm enerjisini harcamaya başlar ancak babasının geçmişten kalan borçları başına dert olacaktır.'
Hakkında nedense pek yorum yapılmamış filmdir. Böyle bir filmin sözlük içerisinde kendisine yer bulamaması beni üzmüştür.

Filme geri dönecek olursak NBC kalitesini konuşturmuştur. Doğu Demirkol'un oyunculuğu ve bu rol için seçilmesi çok başarılıdır. Murat Cemcir'i hep komedi filmleriyle tanıdığımız için dram filmlerinde ilk defa şahit olduk bana kalırsa en az doğu demirkol kadar iyi performans sergilemiştir.

Oyunculuk açısından son olarak kısa bir role sahip bile olsa Serkan Keskin harika performans sergilemiştir.

Son olarak Ahmet Rıfak Şungar ve Ozan Güven'e selam olsun.
nuri bilge ceylan'ın cannes ve altın palmiye ödüllerine aday gösterilen filmidir. film hem sinematografik açıdan hem oyuncu performansları hem de hikaye (kurgu) bakımından oldukça başarılıdır. bir başyapıt değildir belki fakat izlenmesi, heybeye alınması gereken bir filmdir.

ve;
nuri bilge ceylan'ın murat cemcir'i bile çatır çatır oynamasını sağlayacak kadar müthiş bir yönetmen olduğunu altının çizildiği filmdir.
türk yönetmen nuri bilge ceylan'ın son filmidir. öykü çanakkale'de geçmektedir. filmin oyuncu kadrosunda bennu yıldırımlar, murat cemcir, doğu demirkol bulunmaktadır. geçtiğimiz günlerde trt 2 tarafından gösterilmiştir.