afganların suriyelileri aratacak olması

neredeyse 1 aydır iran üzerinden türkiye'ye gümbür gümbür giriş yapan afgan mültecilerin suriyeli mültecileri mumla aratacağı durumudur. değişik değişik haberler geliyor yurdun dört bir yanından. çanakkale'ye kadar da gitmişler, yaşlı bir kadının evine zorla girmeye çalışmışlar falan. bakalım daha neler göreceğiz?
hapishanelerdeki suçlular da sınırdan giriş yapmıştır herhalde bugünlerde. kendi suçlumuz yetmiyor, suriyelisi, afganı bir de bunlarla uğraşıyoruz.
zaten bu son toplu gelişler öncesi de nüfusları azımsanmayacak kadar çoktu, iyice artmış oldu.

edit:imla
afgan, suriyeli farketmez. Bu kural asla değişmez: Düzensiz, niteliksiz ve kontrolsüz göç geldiği ülkeyi mahveder. Önlem alınmazsa sonumuz kötü!
Düzensiz göç bugün değil Afganistan'dan herhangi bir başka ülkeden de olsa problem yaratır. Ben ülkeme kayıtlı olmayan Bulgar vatandaşının da Gürcülerin de veyahut acemin de girmesini istemem. Taliban zulmünden kaçıp! koskoca İran'ı geçip ülkemize giriş yapan bu insanlar sınıra yakın bir yerde tutulsa şu anda gerçekleşen olayların hiçbiri olmazdı. Bu elbette kolay değil, kaçak olarak girenleri yakalamak gerçekten zor doğu sınırımız sıkıntılı bir yer ama dün akşam ankara'da yaşanan olaylar malumunuz halk gerçekten bu yükü taşıyamamaya başladı ve suçu günahı olmayan masum insanlar da bu haklı taşkınlıktan nasibini alacak belli oldu. Demek istediğim şu x bir ülkeye başka bir ülkeden kültürüne, yaşam stiline tamamen yabancı sürüyle insanı sokarsanız çakarlı araba ile ve koruma ordusu ile geçinen bütün siyasiler ve bürokratlar hariç sokağa çıkan zengini fakiri herkes sıkıntı çeker. Bu adamlar otobüse binip ülkemiz kadınlarının bacaklarını çekip tiktok'a atıyor (tiktok gerizekalı yuvasıdır) yolda yürüyen kadının arkasından video çekip elliyormuş gibi hareket yapıyor vs. vs. uzatabiliriz. Ben ülkemde düzensiz göçmen istemiyorum diye faşist olarak nitelendirileceksem faşistim yapacak bir şey yok.
kontrolsüz gücün sonuçlarıdır. taliban'dan sözde kaçan, suçlu dahil salınan, yanlarında eşleri çocukları olmayan, taliban imajlı tamamı erkek olan kontrolsüz bir göç ile zor günler bizi bekliyor.