adet gecikmesi

/ 4
ergenlik çağına ulaşmış kadınların bir aylık periyotlarla görmeleri gereken adet kanamasının gecikmesi halidir. ovulasyon dönemindeki partneriyle korunmasız bir şekilde cinsel ilişkiye girebilecek kadar manyak kişilere çocuk ismi düşündürtür.
Dünyanın en gerilimli dakikalarıdır. Hatun kişisinin konuyu er kişiye açmasıyla alternatif özel jinekolog arama kurtarma çalışmalarının başlaması es zamanlıdır.
bir erkek olarak hayatımın en gergin dakikalarını yaşadığım olaydı.

(bkz: baba mı oluyorum)
genelde korunmasız cinsel ilişki sonrasında geciken periyotlar dikkat cekse de normalde tıkırında işleyen bir takvime sahipseniz zamanı şaşan her regl tehlikeli olabilmektedir. Mevsim degisikligi, stres, egzersiz vs. de gecikmesine sebep olur fakat bu konularda kötü senaryoyu düşünüp önlem almak lazım. Aklınıza takılan her soruyu sorabileceginiz, samimi bir jinekologunuz olsun.(genelde devlet hastanesi degil de fakülte hastaneleri bu konuda daha rahat oluyor.) yılda bir-iki rutin kontrolleri aksatmamak önemli. Ve korunun korunun korunun. Birlikte oldugunuz adamın ne yaşadıgını bilemezsiniz. İlişkinin süresi, aradaki sadakat bunu degistirmez. Canım hemcinslerim, dikkat edin saglıgınıza. Kendinizle baş başasınız.
gecikir abi ya bazende çok aceleci olur umulmadık anlarda gelir falan çok takılmayalım
Sevgilim bana bu kahrolası haberi verdiği anın hemen akabinde bütün duyu organlarımda karıncalanmayla mütevellit gayet flu bir ortamda, uyuşmuş şekilde kızın ağız hareketlerini seyrettim. O adetten gecikirken ben de bir süre hayattan geciktim efenim.
(eğer evlenmeden beraber olunan bir erkek partner söz konusuysa) kritik anlar, ufak heyecanlar yaşanmasına neden olacak olaydır.

(bkz: çanlar kimin için çalıyor?)
Bir erkek olarak o kadını yalnız bırakmamanız tavsiye olunur. Tecrübe ile sabit
/ 4