abi herkes nasıl geziyor

etrafındaki insanlar tarafından gezemeyeceğine ikna edilmeye çalışılan kişinin haklı narası. şimdi de piste cevapları alalım, buyrun sayın gezginler; herkes nasıl geziyor?
anı yaşamayı seviyorum şuanda bile 1-2-3 ay sonraya bilet bakıyorum. sadece iş değil aynı zamanda örgün okuyorum ama 2-3 ay sonraya 200-250 tl arası bilet bulursam 2-3 günlük haftasonu tatilini 1 de ek izin alıp okuluda 1 gün ekip geziyorum. uzun seyahatlerimi de genellikle yarıyıl tatiline getirmeye çalısıyorum
önce bi adet sana (bkz: abi herkes nasıl geziyor ) sorusunu soran bi arkadaşı yurtdışı seyahatine zorla götürüyorsun. döndükten sonra yeni rotalar için uçak bileti bakmaya başlıyor, uçak firmaları kampanyalarından sana haber veriyor.. bu işler böyle başlar, narkozu bi yedin mi kurtuluşun yok.
8 ay çalışıyor, 4 ay geziyor. çalışılan 8 ay boyunca gece hayatı namına tek bir gecem yoktur, ekstra abuk subuk masraflar yoktur, sürekli hesap kitap borç eritme vardır. başka başka ülkelerde arkadaşlarım yüksek sezonlarda 4 ay çalışıp 8 ay geziyor orası ayrı bir konu.
sabah okula akşam işe haftasonları yola çık nereye götürüyorsa evden cıktınmı zaten mesafeler pek te umurunda olmuyor...
bu durumu araştırma aşamasındayım başaracağıma inanıyorum.