aa'nın ferhan şensoy'un mektubunu sansürlemesi

Tamamı Anadolu ajansı'nın Ferhan şensoy'un Rasim Öztekin'e ithafen yazdığı mektubu sansürlemesi olan başlıktır.

--- alıntı ---

Anadolu Ajansı, Ferhan Şensoy'un vefat eden sanatçı Rasim Öztekin için yazdığı mektubu sansürledi. Şensoy meltubundaBir gün ben de uçup geleceğim gökyüzüne. Buluşuruz gökyüzünde neşeli bir meyhanede ifadelerini kullandı. Anadolu Ajansı ise mektuptaki neşeli bir meyhanede kısmına haberinde yer vermedi.


Şensoy, mektupta şu ifadeleri kullanmıştı:

"Ortaoyuncular'ın amatör kolu Nöbetçi Tiyatro'dan yetişti Rasim. Kısa sürede Ortaoyuncular'a katıldı. Kavuğumu ona devrettim. Ortaoyuncular'da çok başarılı bir dönem yaşadı. Kimi rahatsızlıklarından ötürü sahneyi bıraktı. Kavuğu Şevket Çoruh'a devretti. Günü geldi, uçtu gitti gökyüzüne. Kavuklu fotoğrafı asılı durur Ses 1885'te. Bir gün ben de uçup geleceğim gökyüzüne. Buluşuruz gökyüzünde neşeli bir meyhanede."

Anadolu Ajansı ise Rasim Öztekin için düzenlenen törene ilişkin yaptığı haberinde Şensoy'un mektubunu sansürledi.

Mektuptaki "neşeli bir meyhanede" kısmı AA'nın haberinde yer almadı.

--- alıntı ---

kaynak
Deveye sorulan boynun neden eğri sorusu üzerine gelişen olaylar misali ülkede çok anormal olmayan durum.
bir başkasının yazdığı metinde izinsiz kırpma yapan, bomboş bir zihniyet ürünüdür. bu ajans bir çok yere haber kaynağı da oluyor ve bu metni bu şekilde herkese yayıyor. inanılır gibi değil. meyhane kelimesinden nasıl rahatsız olabilir bir yapı?
kurumun yapması gereken ''doğru haber'' aktarmak olayını geçmiş olan hadisedir. manipülatif haberleri de geçiyorum artık, silmek - değiştirmek
olayın son noktasıdır. çok yazık..