666

666, denizden çıkan yedi başlı ve on boynuzlu canavarın sayısı veya ismidir (Vahiy 13:1, 17, 18). Bu canavar “her kabile, her halk, her dil ve her millet” üzerinde hüküm süren, dünya çapındaki siyasal sistemin bir sembolüdür (Vahiy 13:7). 666 ismi, bu siyasal sistemin, Tanrı’nın gözünde mutlak anlamda başarısız olduğuna işaret eder.
6 haziran 2006 aklıma geldi. tarih yakınlaştıkça ne yaygaralar, ne senaryolar dönüyordu.
şehinşah'ın 2020'nin sonlarına doğru yayımladığı, türünde yılın en iyi albümlerinden. beatlerin tamamı arda gezer'e ait.

youtube spotify

özellikle dilemma x kuytu, rehabilite, türlü bela, lia shine düeti sür ya da öl, en eskiden beri ve sendeliyorum albümün sıkıları. intro ve outro'da kendisini dissleyen istanbul trip ve şam'ı tokat manyağı yapıyor. az'da ise kendisi hakkında vibio hazırladığı videoda yönlendirici bir tutum sergileyen pelin olgun'a giydiriyor.

kısacası içinde boş track olmayan akıp giden bir albüm. beatler biraz daha derinlikli olsaydı bir başyapıt kabul edilebilirdi. 9/10
Canavarın ve şeytanın sayısı olarak adlandırılan bir hoş sayıdır.
şeytanın sayısı gibi lanse edilse de, yan yana geldiğinde görsel olarak beğendiğim sayı. plaka sonu, telefon numarası sonu olsun isterdim.
Kötülüğün ve şeytanın sembolü olan sayı. Metal gruplarının keçiyle beraber olmazsa olmazıdır.