5 şubat 2020 pegasus uçağının pistten çıkması

Sabiha gökçen istanbul x izmir uçağı pistten çıktı.

Uçak kayarak yola savrulup parçalandı. Yolcular uçaktan tahliye edilirken, olay yerine çok sayıda itfaiye ve sağlık ekibi sevk edildi. Olay yerinde ekiplerin çalışması sürüyor. Uçakta 177 yolcunun bulunduğu öğrenildi.

Sabiha Gökçen'e olan tüm uçuşlar İstanbul Havalimanı'na yönlendirildi.
bir önceki pistten çıkma kazasında da olduğu gibi yine son dakika program değişikliği ile 2. sıçrayışımı geçekleştirmiş olduğum kazadır. havacılık ve hava durumlarına da hevesli biri olarak, son telsiz konuşma kayıtlarını dinledim. kule tailwind 37 knot olduğu son dakika da olsa söylüyor, sizden önceki 2 uçak da pass geçti diyor ancak pilot inişte ısrarcı davranıyor. kazayı yapan uçağın teknik verilerinde max. 15 knot kuyruk rüzgarında iniş yapması gerektiği yazıyor. pilotun kendine fazla güvenmesi mi, arıza mı, o anki psikolojisi mi, metro turizm gibi yoğun çalışan pgsus dan kaynaklı aşırı yorgunluk mu bilemeyiz ama teknik olarak bile uygun olmayan bir duruma adeta kafa atılmış. hata kimde, nasıl olursa olsun, büyük geçmiş olsun. son bilgilerde 1 hayat kaybının olduğu söyleniyordu ama kesin değildi, oldukça fazla yaralı var.

yaralı konusuna da gelince sosyal medyada otobüslerle giden boynunda boyunluk, yüzü gözü kan içinde bir çok yolcu var ve, evet yanlış duymadınız uçağa yolcu taşıyan otobüslerle taşınıyor. yorumu size bırakıyorum.