3 nisan 2019 ekrem imamoğlu açıklaması

hala sonuçlanamayan ibb seçimleri ile alakalı yaptığı açıklamadır. konu ispark usulsüzlüğüne gelince trt haber tarafından canlı yayın yarıda kesilmiştir. satırbaşları ve ince satır aralarını özetlersem;

ekrem imamoğlu ibb başkanıdır.
ufak usulsüzlükler, iki parti lehine de vardır. fakat bunlar sonucu değiştirecek boyutta değildirler.
süreci uzatarak istanbul halkına saygısızlık yapıyorsunuz.
yapılan yolsuzlukların arkası temizleniyor. elimde veri var, mazbatayı alınca hepsini teker teker göstericem.
değiştirilmesi zor dijital veriler değiştirilmeye çalışılıyor. isparkta neler olduğunu biliyoruz.
devlet bahçeli ve recep tayyip erdoğan suskunluklarını bozup, parti içi anlaşmazlıkların türkiyeyi etkilememesini sağlamalıdır.
dünya bu seçimi izliyor, yeterince rezil olduk daha olmayalım.

ve asıl gol olanı;
(25 yıl önce erbakanın, recep tayyip erdoğanı ibb başkanı olduğu için tebrik ettiği fotoğrafı göstererek) 25 yılda ne değişti bu ülkede, siz neden artık kabul etmiyorsunuz çıkışı.

neyse, ahanda burdan izleyebilirsiniz;

imamoğlu konuşması

edit: çalışanların hakkını güvenceye aldığını satır arasında söylemiştir.
yerel seçim bazından çıkartılıp çarpıtılan seçimin ısrarla yerel seçim olduğunu ve istanbul'u yönetmeye talip olduğunun altını çizdiği konuşmadır. konuşmasında mazbatasını talep edip görev başına geçmek için sabırsızlandığını ifade etmiştir. iktidar partisinin samimiyetsizliğini yüzüne vurmuş olduğu konuşmadır. (seçimin şaibeli olduğu iddialarına istinaden)
Kişilik ve egosantrik tartışmalara girmeden iş yapmayı bilen, 2019 Nisan 3'te İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan'lığına halkın seçtiği kişi...