15 temmuz 2016 darbe girişimi

/ 3
türk milleti ile dalga geçmenin sınırlarını zorlayan girişimdir. türkiye geçmişte yaşadığı darbelerin aksine 15 temmuz 2016 tarihinde çok daha farklı bir darbe girişimi ile karşı karşıya kalmıştır. (bkz: kontrollü darbe) yapılan bu darbe girişimi ülkemiz açısından son yılların en önemli ve en üzücü olayı olarak hatırlanacaktır. ne yazık ki bazı çevrelerin planları yüzünden bir çok sivil halk ölmüştür. yıllardır devletin birçok kurumunda hükümet eliyle beslenen dönemin başbakan cumhurbaşkanı ve birçok bakanın yoldaşlık ettiği özellikle (bkz: türk silahlı kuvvetleri), (bkz: milli istihbarat teşkilatı), emniyet ve yargı gibi birimlerde gizlice konumlanmış olan cemaat (bkz: fethullahçı terör örgütü) bu girişimi ile türkiye cumhuriyeti’nin dağılmasını amaçlamış, askeri ve sivil birçok insanın hayatına kastederek bu ülkeyi ele geçirmek için her şeyi göze almıştır. fakat bu darbe girişimi tsk,, tüm siyasi partiler ve halkın sağduyulu davranarak sokaklara dökülmesi ve hep beraber hareket etmesi ile önlenmiştir. askeri darbeler yatsı namazıyla değil şafak sökerken yapılır. bunun sebebi halkın bu siyasi ve askeri düzenlemeden uzak tutmaktır. darbeyi gerçekleştirmeye çalışanlarda buna göz yumanlarda bütün dünyaya rezil olmuştur. türk ordusunun itibarı halk nezdinde sarsılmıştır. bu darbeyi kim gerçekleştirdi nasıl oldu diyenlere cevap olarak şu söylenebilir.

15 temmuz kimin işine yaradı kimi güçlendirdi ise bu girişimi de o organize etmiştir. meclisin bombalanabilmesi ama sarayın bombalanamaması açık bir delildir.

edit: iş bu entry herhangi bir siyasi taraf tutulmaksızın yazılmıştır. objektif bakış açısının ne olduğunu bilmeyen yazarların dislike'larına maruz kalmak üzdü. bu memlekette herkes cemaatçi orusbu çocuklarının kademe kademe yükselmesine yıllarca ses çıkartmadı çıkartamadı gözümüzün önünde yapılandılar ve biz sadece cemaatçi dedik. akparti, chp, mhp v.s ve sonuç olarak böyle bir durum yaşandı. elbetteki tiyatroydu. elbetteki daha büyük bir oyun vardı. ama bu gerçekleri değiştirmez. 30 gün boyunca milyonlarca insanı sokaklardayken insanlar ölmüş ve yaralanmışken ve tiyatroyu çevirenler saraylarında takılırken, bu entry'nin amacı olayı bu gibi platformlarda (bkz: darbe görmemiş nesil)'lere bir not bırakmaktır.
senaryosu duzgun yazilamayinca tarihe adini kendine darbe yapan lider olarak yazdiran kisinin biletsiz tiyatrosu.
hakkında bir kaç şey yazmak istediğim fakat daha sonra hapse girmek için genç olduğunu hatırlatan olaydır.
bu olaya teleskop tuttuğumuz zaman bir darbe girişiminden daha çok bir işgal girişiminin ön kalkışmasıydı.Ne mutlu Türk'üm diyene...
fethullahçıların emniyette, yargıda ve orduda gizlice konumlandığını öğrenmemizi sağlayan darbe girişimidir. keriz çok.
darbeye kesinlikle karşıyız da başarılı olsa çoğunlukla solcular içeri alınacaktı başarısız olunca da genelde solcular içeri alındı. anlamıyorum nedir bu hayata soldan bakan insanların çektikleri.
aşağı tükürsen olmayan sakal, yukarı tükürsen olmayan bıyık. at izi it izi, kedi izi, kuş izi, ayı izi, kurt izi, tilki izi, inek izi, keçi izi, koyun izi filan; hepsi birbirine karışmış. derinlemesine açık kaynak taraması yapan kimse bu işi çözemez, aksine kafası daha çok karışır. böyle hazır bilgi şeklinde medyada yazan şeylerle konuşanlara da zaten çok gülüyorum.

ortalıkta yanlı olarak darbe gerçekti ya da darbe tiyatroydu diye dolanan insanlar darbe hakkında hiçbir bok bilmiyor. ama içimden bi' ses eninde sonunda gerçeklik ortaya çıkacak diyor. şerh olsun.

uzmanlarin musebbibi olarak abd'yi isaret ettigi girisim. mantikli senaryo, bu isin feto orgutu subaylarinca yapilan apar topar bir is oldugu, ama abd ile temas halinde olduklari gibi seyler de ekleniyor. fakat bu senaryoda cok buyuk acılar var. hepsi yalan gerçek olan bu.
/ 3