10 ekim ankara gar patlaması

9 ekimde istanbuldan güle eğlene ,halaylarla , türkülerle gittiğimiz. Türkiye'de ki bütün STK - siyasi partilerin de katıldığı 102 insanın hayatına maal olan bombalı saldırı. Ben de o patlama da bacaklarına bişeylerin isabet ettiği. Her yerin insan parçaları ile dolu olduğu. Ambulanslardan önce TOMA ve polisin gelip gaz attığı hayatımdan çıkaramadığım kara bir gün. 3 yıl oldu patlama 3 yıldır hayatımdan çıkaramadım ne yaşadığım görüntüleri ne de patlamanın seslerini.
2015 ve 2016 yillarinda turkiyede artan teror eylemlerinden en kanlisi.hatirladikca bi huzun bogar icimi.
“kanlı cumartesi”
“anKARA”
bombaların olağanlaşmasına doğru giden korkunç yolun en başı.
haftanın her günü kana bulandı sonrasında.
hala meydanlara giderken korku oluyor içimizde, buyuk sehirler sakinken aylardan beri hem de.
gar patlamasi olmadan önce de sakindi sehir.
halay çekiyordu cocuklar. sonrasi kan revan. garda, merasim sokakta, taksimde, vodafon arenada, reina da, sinirlarimizin tamaminda, guvenparkta…
çok fazla insan taddı birini bombalara kaybetmenin nasil bir sey oldugunu sonrasinda. ama yavas yavas azaldi aglayanlar, uzulenler, umursayanlar. gunlerce kendine gelememisti herkes gardan sonra; bi sessizlik bi yorgunluk hakimdi herkese. sonra subatta saskinlik. martta yavasca aliskanlik. sonra tekrar tekrar ölen insanlar karsisinda umursamazlik. ölüme kayıtsızlaşmasının Türkiye’nin başlangıcıydi 10 ekim.