#tüm mucitos başlıkları

nokia 3310

Teknolojinin ve telekomünikasyonun yavaş yavaş adımlar attığı bir dönem hayatımıza giren telefondur. Nokia'nın sağlamlığının bir bakıma göstergesi bu telefondur. Yıllar sonra teknolojiye ayak uydurdularak piyasaya yeniden sürülmüştür.

yılan oyunu

Nokia telefonların içerisinde snake diye yer alan bir oyundur. 3310 kullanıcıları bu oyunu iyi bilmektedir.

dhl

Tam adı dhl express olan Almanya merkezli bir lojistik şirketidir. SportsDirect.com'dan yapacağınız alışverişlerde ürünleri çok hızlı bir şekilde Türkiye'ye getirmektedir. Tek kötü yanı ise kargo ücretinin ürünlerden daha pahalı olmasıdır.

rock'n coke

Bir zamanlar Türkiye'de gördüğünüz görebileceğiniz en kaliteli konser organizasyondu. Coca Cola'nın sponsorluğunda İstanbul Hezarfen Havaalanı'nda gerçekleşirdi, Dünya'dan ve Türkiye'den birçok ünlü sanatçı katılım sağlardı. Şimdi yapılan konser ve festivalleri donunda sallardı.

christian bale

Tam adı christian charles philip bale olan İngiliz sinema oyuncusudur. Bana kalırsa Batman'i en iyi canlandıran kişidir. Artık Batman rolü için yer almadığını duyunca üzülmedim değil. Bu arada rolünün hakkını veren kılıktan kılığa kilodan kiloya düşen bir aktördür.

the prestige

ABD ve Birleşik Krallık ortak yapımı olan bir christopher nolan filmidir. 2006 yılında vizyona giren filmin türü bilim kurgu ve gerilimdir.
Christian Bale, Hugh Jackman, Scarlett Johansson, David Bowie ve Michael Caine gibi birbirinden harika oyuncular yer almaktadır.

nokia

1865'te Finlandiya'da kurulan bir bilgi teknolojileri ve telekomünikasyon şirketidir. Merkezi hala Finlandiya'dadır. 2000 yıllardan sonra özellikle yaptığı ataklarla adından söz ettirmiş ve piyasayı silip süpürmüştür. Bir nevi bir dönemin Iphone olmuştur.

2010 yılından sonra Ios ve Android işletim sistemlerine ayak uyduramamış symbian yazılımında diretmiştir. Bu onun sonunu hazırlarken ayakta durabilmek için bazı departmanlarını Microsoft'a satmış ve daha sonra tekrar kendi başına yeni ürünler piyasaya sürmüştür.

feriköy bit pazarı

Ya da diğer adıyla feriköy antika pazarı'dır. İstanbul Şişli'deki Bomonti bölgesinde kurulan Bit pazarı, her pazar günü nostalji tutkunlarının ortak noktalarından biridir. Antika tutkunları, ikinci el meraklıları ve nostalji ürünler seven yerli ve yabancı turistler pazarı doldurmaktadırlar.

murat kekilli

Ergenlik yıllarıma denk gelen bir sanatçıdır.
Şarkılarını dinledikten sonra intihar eden birçok kişi olmuş ve bu olaylar intihar vakalarını patlatmıştır. Kendisini her zaman deli kıyafetleriyle oradan oraya zıplamasıyla hatırlayacağım.