#tüm mucitos başlıkları

öresund köprüsü

Danimarka'nın kopenhag şehriyle, İsveç'in Malmö şehri arasında olan köprüdür.

Köprünün içerisinde yer alan tünel ve suni ada, Danimarka ve İsveç'i birbirine bağlamaktadır.

(bkz: øresund bridge)

laerdal tüneli

oslo ve bergen'i birbirine bağlayan dünyanın en uzun karayolu tünelidir.

oslo'dan flåm'a devam ediyorsanız, 24.5 km tüneli geçip fiyortlara ulaşabilirsiniz.

sex machines museum

Prag'ın çok merkezinde yer alan bir sex müzesidir. Çeşitli seks aletlerinin bulunduğu müze insanoğlunun ne kadar sınır tanımaz ve hayal gücünün ne kadar yüksek olduğunu gösteriyor.

Müzeye tam biletin yanı sıra öğrenci kartınızla indirimli olarak giriş yapabiliyorsunuz.

masoch cafe

Lviv'in en ilginç konseptli cafesidir. Türlü türlü mazoşistliklere maruz kalınan bu mekanda biranızı yudumlarken kadın ya da erkek garsonlar tarafından hiç sebebsiz yere kırbaçlanabilirsiniz.

bira tiyatrosu

Lviv'de yer alan yöresel ve global biraları tadabileceğiniz bir bira istasyonudur. İsterseniz biranızı market kısmından satın alabilir, isterseniz canlı orkestra eşliğinde ritim tutarak yudumlayabilirsiniz.

pal sokağı

Budapeşte'de yer alan bir sokaktır. Kendisini diğer yerlerden ayıran özellik ise sokağın bir yerinde pal sokağı çocuklarının anıtı olmasıdır.

pal sokağı çocukları

ferenc molnár tarafından 1907 yılında kaleme alınan bir romandır. Kitap budapeşte'nin pal sokağında cereyan etmektedir. Hala budapeşte'de, pal sokağı çocuklarının izlerine rastlamak mümkündür.

Budapeşte'ye yolunuz düşerse şehir merkezinde pal sokağına yürüyerek pal sokağı çocuklarının anıtıyla karşılabilirsiniz.