panik atak

Geçen hafta bendeki varlığını öğrenmiş olduğum hastalık.
İnternetten hangi hastalığı okusam bende var sanıyorum meğer bu meret sebepmiş.
Aniden gelen kalp çarpıntısı terleme ölüm korkusu uyuşma vs eşliğinde birkaç saatimi mahveden illet.
Yaşasın ! verem değilim panik atağım
kişi panik atak olduğunu öğrenene kadar acillere taşınır, bir sürü ekg tomogrofi test vs sürecinden her defasında her şey yolunda cevabıyla ayrılırmış. panik atak kalp krizi geçirdiğinizi düşündürür, belki de beyin kanamasıdır. ölmeye çok yakınsınızdır o an, ancak aslında var olan panik atak'ın semptomlarıdır. işte o an için ilk yardım: 4 basamaklı bir sayıdan ritmik bir şekilde geri saymak odağı dağıttığı için işe yarıyor. kelime oyunu oynamak geçici de olsa işe yarıyor. ancak en önemlisi hekime gitmek ve profesyonel bir tedavi sürecine başlamak. ha bir de hayatınızda ağırlık yapan, sinirlerinizi bozan, kalbinizi kıran, üzmekten çekinmeyen ve bilinçli bir şekilde damarınıza basan, sabrınızı zorlayan insanlardan kurtulmak. bu hem akıl, hem ruh, hem de beden sağlığınız için gerçekten gerekli. çünkü kanser diye bir gerçek var ve ona da bu insanlar sebep oluyor ne yazık ki
aşırı derecede yüksek seviyelere ulaşan kaygı nedeniyle meydana gelir. ortada görünür bir neden olmamasına rağmen, ani gelişen yoğun korku hissidir.
yakın zamanda edineceğimi düşündüğüm rahatsızlık. kalp krizi gibi belli ediyormuş kendisini. bir tanıdığım atağı geldiği zaman limon yiyordu ve iyi geldiğini düşünüyordu. gerçekten öyle midir yoksa telkin midir bilemem.