bisikletle dünyayı gezmek

(bkz: fantazi) en fazla köye gidebildim. (30 km)
yapan insanlara sonuna kadar saygı duyuyorum.
Ahhh ahhh diye iç çekilen insanlar. Büyük ütopyadır. Yapana helal olsun. Popo kaslarına başarılar
1 seneye kadar bir bisiklet alıp, ilk iş norveç lofoten rotasını gerçekleştirmeyi dort gözle beklediğim ve canı gönülden istediğim hayal. Yıllardır biniyorum ama uzun rota hiç yapmadım, inanılmaz saygı ve sevgi duyuyorum yapanlara. Mesela bir tanesi canımız tolga tevke. Dünya güzeli olan tete arkadasimiz, suan güney amerikada bir yerlerde. Ona buradan kocaman kucaaaj
yıllardır hayalini kurduğum ve bir türlü kendimde o cesareti bulamadığım etkinlik. bu sene tanıştığım mükemmel kalpli simurg beyin verdiği güzel enerjiyle, yazın norveç'in güzel yollarında pedallamaya başlayarak ilk adımı atmış olacağım.
kıskanıyorum, o kadar kıskanıyorum. dünyanın sanırım en zor işlerinden biridir, keyifli midir gidene sormak lazım. bana zulum geliyor ama hep gitmek istiyor bu şekilde gezmenın hayalını kuruyorum.

küçükken turkiye gazetesinden aldığımız bir bisiklet vardı, kırmızı. boyumdan dolayı binemiyordum.

benimkinden hallice küçük arkadaşımdan ödünç aldığım bisiklet ile bu dünyaya adım atmıştım ama binmeyi öğrenmeye çalışırken yokuş aşağı yuvarlanıp koltuğunu haşat ettikten sonra babam daha elimi sürdürtmemişti.
Bir de Hale Sargın var takdire sayan, 3 yıla yakındır bisikletiyle yollarda. Su sıralar Meksika civarlarında, Alaska'ya doğru pedallıyor.
Dünya biraz abartı olmuş ama avrupanın belli bir kısmı için bu fikrim var. O hayal birgün gerçekleştirilecek!