1tl1umut

1tl1umut-fpJ8x
"lütfen hemen şu anda ceplerinizi karıştırın, 1 TL bozukluğunuz çıktı mı? Bulamadınız mı, o zaman montunuzun cebine, masanızın üzerine, çantanızın unuttuğunuz gözüne, kalemliğinize, çekmecelerinize de bakabilir misiniz? Evet, buldunuz değil mi? Peki, ayda sadece 1 TL'yi pati dostlarımız için verebilir misiniz? Neden mi? Gelin çok basit bir hesap yapalım.

Türkiye'nin nüfusu şu anda ortalama 80 milyon. Bu sayının binde biri 80 bin kişi yani 80 bin lira eder. Böyle düşünüldüğü zaman, sizce de 1 TL 1 umut etmez mi? "

ben demiyorum 1tl1umut derneğini başındaki hanfendi yani berna oruç eyüpreisoğlu diyor. kendisine bu yazım boyunca patici anne olarak anmak istiyorum. işlerini evde sürdüren patici anne, zamanının bir çoğunu kurucusu olduğu derneğine vermiş durumda ve bunu bağışçılardan her ay aldığı 1 lirasıyla gerçekleştirmekte. cidden inanılması güç gibi geliyor öyle değil mi?

Kuruluşundan bu yana 8.950 bağışçılarımızla umut olan patici annemizin tek isteği daha çok kitleye ulaşmak. evinin önünde 1 kap su bırakmak haricinde ne yapabiliriz diyen yufka yürekli aklı hep dışarda olan gezginlerimize açık çağrım. gelin dışardaki hayvanlarımıza sahip çıkalım. yıl sonunda 10 bin kişiye ulaşması için öncelik olarak kendimiz bağışçı olalım. daha geniş kitlelere yayılması için ise twitter, instagram ve sözlük hesaplarından paylaşım yapalım. maddi ve manevi destek her türlü kabulümüzdür.

peki nasıl destek oluyoruz. çok kolay. 8071'e 1TL1UMUT (büyük harflerle) yazmak yeterli. sizden 1 lira haricinde vergi vb tek kuruş fazla para talep etmiyor. yalnızca bu mesajı gönderirken bir defaya mahsus operatör sizden 50 kuruş kesinti yapıyor.

bu arada bağışlar konusunda dernek olabildiğince şeffaf. yaptığı giderleri (mama ve muayene ücreti gibi) faturalandırarak http://1tl1umut.com/ sitesinde gösteriyor. oradan takip edebilirsiniz.

sosyal medya linkleri
instagram 1türklirası1umut derneği
instagram patici anne
twitter 1 türklirası1umut derneği
ekşi sözlükte 1tl1umut derneği
doğru yere gittiğini düşünüp desteklediğim kampanya ..