#tüm stajyerbileolmamishukukcu başlıkları

interrail trden olmayan sonunda rail yazan gruplar

İnterrail ile alakalı olmayan; ama oluşumun mihenk taşı olan "rail" ibaresine sahip gruplardan nefret ediyorum. genelde bu gruplar interrail grubunda tutunamamış prim yapamamış kişiler. Bence biz hep beraber toplaşıp tek tek şikayet edersek kapattırabiliriz.

Not: karakter kısıtlamasından dolayı başlık ismini böyle yazdım.

dünya turuna türkiyeden başlamak

Aslında başlığa dünya turuna kendi ülkemizden başlamak falan da diyebiliriz.
Benim arkadaşlarımla çok fazla tartıştığım konudur bu. Sizin de fikrinizi almak istiyorum. Herkes "türkiyeyi her zaman gezersin git dünyayı gez" diyor.
Bence Türkiye'de yaşayıp daha haritada Bayburt nerede gösteremeyen biri (mesela) Meksika'ya neden gitsin? Ülkemde (türkiye'de) en az dünyadaki kadar kültür çeşitliliği var. 81 ilin her biri ayrı bir ülke kadar gezilesi ve görülesi güzelliklerle ve maceralarla dolu. Ben kendi ülkemi gezmemişken yurtdışını gezmeye çalışınca kendimi "kendi çocuğuyla ilgilenmeyen anaokulu öğretmeni" gibi hissedeceğim.
Sizin düşünceniz nedir?

dar alanda kısa paslaşmalar

Herkesin bildiği replikleriyle ünlü 2000 yılı yapımı Serdar Akar filmi.

O repliklerden biri:
"O artık yok. Belki de hiç olmadı. Unuttum gitti… O da ayrı konu… Sen de unut bütün olanları. Kapalı dükkana kira ödedik işte."

otostop çektiğin araçtan inme bahaneleri

Arkadaşlar otostop çektiniz bir de güzel araç durdurdunuz rotanız da müsait; ancak araç sahibinden rahatsız oldunuz inme bahaneleriniz neler olur?
*midem bulandı kusacağım galiba inebilir miyim...ile başlığı açıyorum.

otostopa istanbul'dan başlamak

otostopa istanbul'dan başlayan kişiler nerede duruyor? Özellikle avrupa yakasından karşıya geçmek zorunda olanlar nerede durmayı tercih ediyor?

bazen yeri geliyor her gün otostop çekmem gerekiyor. otostopa istanbul'dan başlıyorum ve avrupa yakasından anadoluya geçip otostop çekmek çok sıkıcı.

alternatif kıdem isimleri

Artık bizim de kıdemlerimiz olsun sözlük!
(bkz: evliya çelebi)
(bkz: neil armstrong) gibi ekstrem isimler ile kıdem isimleri önerisini açıyorum.

Edit: marco polo, kristof kolomb

nick değiştirmek

Keşke bize 1 kereye mahsus nick değiştirme imkanı verilse!
Vize döneminde alel-acele aldım bu nicki aklıma başka bir şey gelmemişti. Şimdi pişman olduk gari.

Edit: buralar ileride çok değerlenecek.

dem karaköy

Karaköy tramvay ve metrosuna çok yakın bir yerde olan 60 küsür çeşit çayı bulunan "çay" içmek için enfes bir yer. Personelden yardım alıp çayları koklayarak seçebilirsiniz. Wi-fi mevcut ve ortam , bazı masalar uygun olduğu için bilgisayarınızla gidip kitap yazabilirsiniz.

Fincan çayı 12 lira, demlik 18 lira* olduğu için demlik daha mantıklı keza demlikten 3 fincan çay rahat çıkar. yiyeceklerin fiyatı değişiyor. Ancak yemek için gidilen bir yer değil zaten. İlla çayın yanına bir tatlı yiyeyim derseniz beyaz çikolatalı sufle güzeldir.

*bazı demlikler 22 lira