gezginfest doğu

bestami köse ve şürekası gezgin fest van 2019'un engellenmesinden sonra yeni bir şeyler deniyor olmalı. bu kapsamda gezgin fest van instagram hesabı gezgin fest doğu olarak güncellenmiş.

akla ilk gelen farklı doğu şehirlerinde her yıl düzenlenecek festival fikri. bu da bölge için oldukça yapıcı ve geliştirici olacaktır.

gezgin fest doğu instagram hesabı
Harika bir festivaller silsilesi olabilir.

Bir sene Diyarbakır’da diğer sene ağrı’da yaparsın mükemmel bir fikir. Hem van’da bu festivalin yapılmasını bekleyen vanlı arkadaşlar da yakınlarındaki çevre illere giderek katılabilir.

İkincisi bölgeye çok büyük ekonomik ve kültürel katkısı olur. Diğer güzide şehirlerimizin boynu bükük kalmaz en azından.
Eminim ki daha güzel ve daha büyük bir organizasyon olacak.

Her işte bir hayır vardır derler, umarım daha güzel ve hayırlı olur herşey.
van halkının neler kaçırdığını göreceği festivaldir.
Van'dan daha iyi olacağını düşündüğüm festival.
Buradan yetkililere "Eee Kuzey'ini ne zaman yapıyoruz?" demek istiyorum.
gezgin fest van’ın iptal edilmesinin üzerine yapılacak olan festival programının adı. sabırsızlıkla yeni şehrin açıklanmasını bekliyoruz.
2018 yılında görev aldığım gezgin fest van 'ın 2019 yılında engellemesi ile yönetimden gelen "biz doğuyu canlandırmaktan, kalkındırmaktan ve müziğin evrenselliğinden vazgeçmiyoruz" açıklamasıyla van yerine hesaplarını doğu olarak çevirmesi ve yeni bir mekan seçip son gaz festivale hazırlanmasıyla başlanan serüvendir. orada olacağız ve aynı şeyi savunacağız.
unutamayacağım anılarımın arasına gireceğine emin olduğum festivaldir.
(bkz: gezginfest van)’ın iptal edilmesiyle isminin değişerek gezginfest doğu olduğu festivaldir.

yetkililer festivalin hangi Şehirde yapılacağını en yakın zamanda açıklanacağını belirtmişlerdir.
vandaki (bkz: gezginfest van) 'ın iptalinden sonra festivalin adının aldığı yeni halidir. savunulan şey değişmediği için doğuyu öne çıkarmak için yeni yerle yeni tarihlerle yeni festivaller düzenlenilecektir. her geçen gün daha güzel...