blablacar.com.tr

yurt ici ve yurt disi otobus, tren ve ucak seyahatlerinin disinda yeni bil alternatif olan ulasim konulu site. link icin

ben iki defa kullanmistim, biri moldova- odessa arasinda, digeri ise minsk- st. petersburg ve ikisinde de hic bir sekilde sikinti yasamadim, normal otobus ve tren biletine gore daha uyguna getirmistim ayrica daha konforluydu.
bir keresinde abinin biri aldı otostop çekerken yanında arkadaşı bla bladan almış ondan para alması değişik duyguydu
Yerine otostop çekmeyi daha mantıklı bulduğum internet sitesi ve uygulama.
araç sahipleri erkek yolcu taleplerine karşılık vermeyip, kadın olunca evinde kapı önünden almaya kadar giden uygulamadır. Tabi istisnalar, saygılı yolcu ve araç sahipleri mevcuttur. zamanla kültürünün oturması dileğimle
ülkemde yanlış amaçlar için kullanılan uygulama.

(bkz: kız düşürmek)

bende istemiyorum ülkem insanlarını eleştireyim ama sözlük ama ne yapayım. hakkımda iyi yorumlar yapılmasına rağmen defalarca başvurduğum yolculuk tekliflerim reddedildi.

genelde yaşadığım şehirden başka şehirlere gitmek için bu uygulamayı kullandığım durumlarda oldu bu. bu şehrin insanlarını zan altında bırakmamak için isim veremem.

bir defasında almanya'da bu uygulamayı kullanmayı denemiştim, şöför bayan olmasına rağmen 10 dk içinde onaylamıştı. bizde bayan şöförlerin böyle bir ilan vermesini geçtim erkekler erkekleri reddetiyor.
Şimdi şöyle düşünün. Ucuza rahat yolculuk yapmak istiyorsunuz. Bir siteye giriyorsunuz gideceğiniz yeri falan belirliyorsunuz. Kişiye bakıyorsunuz "refff"lerine falan , uygunsa aranızda anlaşıp belli bir ücret karşılığında birlikte yolculuk yapıyorsunuz. Ben 5-6 defa yaptım. Pişman olmadım hiç.
bir çok kez kullandığım uygulama.

anlaşmamanıza rağmen sizi evinize kadar bırakan ve ya gittiğiniz şehri gezdiren ,yemek ısmarlayan bunlara rağmen sitede yazdığı ücreti almayan sürücülerle karşılaşabirsiniz.onlar ne kadar almak istemese de parayı vermek sizin borcunuzdur.


bunun yanında sadece kadın ''düşürmek'' için burada olan tipler de yok değil. mesela ağvarail için 2 erkek arkadaş olarak istek atıp direkt reddedildiğimiz bir arkadaşa ,kadın arkadaşımız tarafından istek atılınca saniyesine onay gelmişti.

ayrıca son dakika iptalleri hem sürücü hem yolcu tarafında fazlaca olmaktadır.
Bircok kez kullanmisimdir. Yurtdisinda da cok iyi oluyor. Normalde 30-35€ luk bileti 10 € odeyerek arkadaslarla sanki ozel araba kiralamis gibi seyehat edebiliyorsun. Surucu bir de yaşıtın ve kafa dengi olunca tadına doyum olmayan yolculuklar sizi bekler
Bu zamana kadar kimseden ücret almamışlar da bir tek benden mi alıyonuz lan para dediğim hede.
izmir'de bu yaz tam olarak 5 kere kullandığım, kullanmadan önce, her seferinde, böbreğimle ne olur ne olmaz diyerek sarılıp, kucaklaştığım, çoğunda çok konuşmaktan para vermeyi unuttuğum, hepsinden de memnun kaldığım güzel bir uygulama.