interrail için vize alınacak ülke.

Sizce interrail için hangi ülkeden vize almalıyım, hangisi daha kolay olur? Önerilerinize açığım.
merhaba, gerekli belgelerinle yunanistan'a başvurmanı öneririm, gayet kolay vize veriyorlar ve vsf global'den başvurursan 300 tl gibi bir ücreti var diye hatırlıyorum, danışmanlık şirketi kullanmanı önermem fakat illa kullanacağım dersen işini iyi yapan ve bana vize aldırmış bir şirket önerebilirim (arkadaşım diye bana bedava hizmet vermişlerdi). tabii bu dediklerim yunanistan'dan geçeceksen veya konaklayacaksan geçerli, çoğu insan zaten yunanistan'dan başlıyor diye biliyorum interraile.
Genellikle herkez Yunanistan a başvurmayı düşünüyor, bende ilk aklıma gelen Yunanistan a başvurmak ancak İspanya da aklımdaki bir seçenek.
ben 2016 ağustos ayında italya'dan almıştım. fazla zorlanmadım. öğrenciydim ve babamı sponsor olarak göstermiştim. belgeleri eksiksiz tamamladıktan sonra interrail için fazla zorluk çıkarmıyorlar. biz aynı anda 5 arkadaş birden başvurmuştuk, hiç birimiz ret almadı. şu an detayları hatırlamıyorum 2 sene geçti üstünden ancak yardım isteyen olursa notlarıma bakıp daha detaylı bilgi verip, yardımcı olabilirim.